Anslag · inntektsår 2025
Zpecter G AS
Org.nr. 911811219 · AS · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Bærum
Aksjene i Zpecter G AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Zpecter G AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 105,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,39 % av den samme verdien, så avkastningen er 267,7 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Zpecter G AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 848 869 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 7,5 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 28 636 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 321 212 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Zpecter G AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 848 869 kr. Bankinnskuddene økte med 243 434 kr. Det er i snitt tatt ut 3,8 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 136,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (27 550 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 16 302 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 17 125 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Zpecter G AS?
Zpecter G AS eies til slutt av Øivind Falch (32 % gjennom F5 Invest AS og direkte), Martine With Falch-Nordheim (24 % gjennom F5 Invest AS), Helene Aksøy (12 % gjennom F5 Invest AS), Mathias Stecher Falch (12 % gjennom F5 Invest AS) og Ellie Berglund (6 % gjennom Ocular AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Zpecter G AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Øivind Falch gjennom F5 Invest AS; direkte | 32 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Martine With Falch-Nordheim gjennom F5 Invest AS | 24 % | 833 408 kr | 0 kr |
| Helene Aksøy gjennom F5 Invest AS | 12 % | 416 704 kr | 0 kr |
| Mathias Stecher Falch gjennom F5 Invest AS | 12 % | 416 704 kr | 0 kr |
| Ellie Berglund gjennom Ocular AS. Eier også aksjer i In2group AS (13,32 %) | 6 % | 208 352 kr | 0 kr |
| Frida Berglund gjennom Ocular AS. Eier også aksjer i In2group AS (13,32 %) | 6 % | 208 352 kr | 0 kr |
| Malin Berglund gjennom Ocular AS. Eier også aksjer i In2group AS (13,32 %) | 6 % | 208 352 kr | 0 kr |
| Lars Thomas Berglund gjennom Ocular AS. Eier også aksjer i In2group AS (10,04 %), Techstep ASA (under 0,01 %) | 1 % | 34 725 kr | 0 kr |
| Marit Alstad gjennom Ocular AS | 1 % | 34 725 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,5 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 17 125 kr
Hendelser i eierkjeden
- ZPECTER G AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i VALENTIN INDUSTRIES MANAGEMENT AS i 2025.
- OCULAR AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (50,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (918 294 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (45,8 mill. kr).
- ZPECTER G AS delte anslagsvis ut 7,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,7 mill. kr).
- ZPECTER G AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i HOORIZON AS i 2024.
- ZPECTER G AS gikk fra 40,5 % til 0 % av aksjene i ZPECTER ØKONOMI AS i 2024.
- ZPECTER G AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i ZPECTER I AS i 2024.
- Finansinntektene i F5 INVEST AS steg fra 1,6 mill. kr i 2023 til 5,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- OCULAR AS delte anslagsvis ut 11 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (61,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (424 697 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (50,9 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Valentin Industries Management AS
- Eierandel i: Thefactory Angels Iii AS
- Eierandel i: Staud Gruppen AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.