Anslag · inntektsår 2025
Skadesenteret Sogn AS
Org.nr. 885880622 · AS · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Sogndal
Aksjene i Skadesenteret Sogn AS gir de 42 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Skadesenteret Sogn AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 133 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0 % av den samme verdien, så avkastningen er 40231,6 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Skadesenteret Sogn AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 42 724 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 5,8 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 558 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 16 167 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Skadesenteret Sogn AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 42 724 kr. Bankinnskuddene falt med 36 061 kr. Det er i snitt tatt ut 2,9 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 24786,3 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (117 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 73 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Skadesenteret Sogn AS?
Skadesenteret Sogn AS eies til slutt av Personlig eier A (26 % gjennom Ani Gruppen AS → Sirius Sogn AS), Personlig eier B (12 % gjennom Ani Gruppen AS → Jakvam AS), Personlig eier C (12 % gjennom Ani Gruppen AS → Svabøen Invest AS), Personlig eier D (6,5 % gjennom Intakt Nordvest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Kverneland Mobility AS → Kverneland Investering AS → Gaak Invest AS → Gaak Holding AS) og Personlig eier E (5,5 % gjennom Intakt Nordvest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Frithjof Anderssen Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Skadesenteret Sogn AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Ani Gruppen AS → Sirius Sogn AS | 26 % | 459 664 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Ani Gruppen AS → Jakvam AS | 12 % | 211 981 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Ani Gruppen AS → Svabøen Invest AS | 12 % | 211 981 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Intakt Nordvest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Kverneland Mobility AS → Kverneland Investering AS → Gaak Invest AS → Gaak Holding AS | 6,5 % | 114 653 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Intakt Nordvest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Frithjof Anderssen Invest AS | 5,5 % | 97 664 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Intakt Nordvest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → Gjøvaag Investment AS | 4,2 % | 74 648 kr | 0 kr |
| Gjensidigestiftelsen gjennom Intakt Nordvest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Gjensidige Forsikring ASA | 4 % | 71 402 kr | – |
| Personlig eier G gjennom Intakt Nordvest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS; Intakt Nordvest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS | 1,4 % | 25 281 kr | 0 kr |
| AS Bemacs gjennom Intakt Nordvest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS | 1,4 % | 24 792 kr | – |
| Torkap Holding AS gjennom Intakt Nordvest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS | 1,4 % | 24 792 kr | – |
| Personlig eier H gjennom Intakt Nordvest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS; Intakt Nordvest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS | 1,3 % | 23 708 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Intakt Nordvest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS; Intakt Nordvest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS | 1,3 % | 23 693 kr | 0 kr |
| PGN Investment AS gjennom Intakt Nordvest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → GN Invest AS | 1,1 % | 19 977 kr | – |
| TGN Invest AS gjennom Intakt Nordvest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → GN Invest AS | 1,1 % | 19 977 kr | – |
| Personlig eier J gjennom Intakt Nordvest AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS | 0,9 % | 15 144 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 73 kr
Hendelser i eierkjeden
- SKADESENTERET SOGN AS delte anslagsvis ut 3,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,8 mill. kr).
- ANI GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (23,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (17,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (30,9 mill. kr).
- ANI GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 40 % av aksjene i BILHUSET FØRDE AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i INTAKT BILSKADE DRIFT AS økte med 92,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i MCG AS falt med 17,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- MCG AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STOR-OSLO BRUKTBIL AS i 2025.
- MCG AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MYCAR FLEET AS i 2025.
- SKADESENTERET SOGN AS delte anslagsvis ut 2,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,8 mill. kr).
- FRYDENBØ BIL ASV AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SKADESENTERET SOGN AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ANI GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (26,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (23,5 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MCG AS økte med 60,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eier: Gjensidigestiftelsen
- Eier: AS Bemacs
- Eier: Torkap Holding AS
- Eier: PGN Investment AS
- Eier: TGN Invest AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.