Anslag · inntektsår 2025
Intakt Bilskade Drammen AS
Org.nr. 832241652 · AS · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Lier
Aksjene i Intakt Bilskade Drammen AS gir de 41 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Intakt Bilskade Drammen AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 14,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,3 % av den samme verdien, så avkastningen er 47,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Intakt Bilskade Drammen AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 4,1 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (6 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 10 378 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Intakt Bilskade Drammen AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 4,1 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 203 553 kr og den langsiktige gjelden økte med 1,5 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 3 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 182,5 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (16 696 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 12 428 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 10 378 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Intakt Bilskade Drammen AS?
Intakt Bilskade Drammen AS eies til slutt av Personlig eier A (13 % gjennom Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Kverneland Mobility AS → Kverneland Investering AS → Gaak Invest AS → Gaak Holding AS), Personlig eier B (11,1 % gjennom Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Frithjof Anderssen Invest AS), Personlig eier C (8,4 % gjennom Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → Gjøvaag Investment AS), Gjensidigestiftelsen (8,1 % gjennom Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Gjensidige Forsikring ASA) og Personlig eier D (2,9 % gjennom Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS og Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Intakt Bilskade Drammen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Kverneland Mobility AS → Kverneland Investering AS → Gaak Invest AS → Gaak Holding AS | 13 % | 363 023 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Frithjof Anderssen Invest AS | 11,1 % | 309 232 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → Gjøvaag Investment AS | 8,4 % | 236 356 kr | 0 kr |
| Gjensidigestiftelsen gjennom Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Gjensidige Forsikring ASA | 8,1 % | 226 079 kr | – |
| Personlig eier D gjennom Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS; Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS | 2,9 % | 80 048 kr | 0 kr |
| AS Bemacs gjennom Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS | 2,8 % | 78 498 kr | – |
| Torkap Holding AS gjennom Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS | 2,8 % | 78 498 kr | – |
| Personlig eier E gjennom Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS; Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS | 2,7 % | 75 067 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS; Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS | 2,7 % | 75 020 kr | 0 kr |
| PGN Investment AS gjennom Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → GN Invest AS | 2,3 % | 63 253 kr | – |
| TGN Invest AS gjennom Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS → GN Invest AS | 2,3 % | 63 253 kr | – |
| Personlig eier G gjennom Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS | 1,7 % | 47 950 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 1,6 % | 46 039 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 1,6 % | 46 039 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Intakt Øst AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks JB AS | 1,5 % | 41 659 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 10 378 kr
Hendelser i eierkjeden
- INTAKT BILSKADE DRAMMEN AS delte anslagsvis ut 6,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (492 168 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−2,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i INTAKT BILSKADE DRAMMEN AS økte med 6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- INTAKT ØST AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (7,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,1 mill. kr).
- INTAKT ØST AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i LBSS EIENDOM AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i INTAKT BILSKADE DRIFT AS økte med 92,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i MCG AS falt med 17,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- MCG AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STOR-OSLO BRUKTBIL AS i 2025.
- MCG AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MYCAR FLEET AS i 2025.
- MOTOR-TRADE HOLDING AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i BILHUSET BREKSTAD AS i 2025.
- Finansinntektene i INTAKT ØST AS steg fra 4 923 kr i 2023 til 1,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i MCG AS økte med 60,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i FRYDENBØ AUTOMOTIVE AS steg fra 34,4 mill. kr i 2023 til 105,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eier: Gjensidigestiftelsen
- Eier: AS Bemacs
- Eier: Torkap Holding AS
- Eier: PGN Investment AS
- Eier: TGN Invest AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.