Anslag · inntektsår 2025
R Holdco AS
Org.nr. 831064382 · AS · Drift av restauranter · Oslo
Aksjene i R Holdco AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 220 859 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 61,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener R Holdco AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,83 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i R Holdco AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 76,3 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (88,3 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 634 899 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med R Holdco AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 76,3 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 1 mill. kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 61 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 631 013 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 634 899 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier R Holdco AS?
R Holdco AS eies til slutt av Bo Vivike (10,1 % gjennom FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → R.E.N. Group AS → Noks AS og R.E.N. Group AS → Noks AS), Pinkerburg Holdings LTD (8,9 % gjennom FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Nye Dymax Invest AS), Erlend Karlseng (8,5 % gjennom FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Karlseng Holding AS og FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Karlseng Holding AS), Hans Olav Ingholm (8,5 % gjennom FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Papillon AS og FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Papillon AS) og Simen Einebærholm (8,5 % gjennom FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Einebær Holding AS og FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Einebær Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av R Holdco AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Bo Vivike gjennom FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → R.E.N. Group AS → Noks AS; R.E.N. Group AS → Noks AS | 10,1 % | 6,2 mill. kr | 44 119 kr |
| Pinkerburg Holdings LTD gjennom FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Nye Dymax Invest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 8,9 % | 5,5 mill. kr | – |
| Erlend Karlseng gjennom FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Karlseng Holding AS; FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Karlseng Holding AS | 8,5 % | 5,2 mill. kr | 34 346 kr |
| Hans Olav Ingholm gjennom FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Papillon AS; FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Papillon AS | 8,5 % | 5,2 mill. kr | 34 346 kr |
| Simen Einebærholm gjennom FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Einebær Holding AS; FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Einebær Holding AS | 8,5 % | 5,2 mill. kr | 34 343 kr |
| Are Sandved Lunde gjennom FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → R.E.N. Group AS → Bareare Holding AS; R.E.N. Group AS → Bareare Holding AS. Eier også aksjer i Lyn 1896 AS (0,01 %) | 7,9 % | 4,8 mill. kr | 30 507 kr |
| Sebastian Myhre gjennom FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → R.E.N. Group AS → D'or AS; R.E.N. Group AS → D'or AS. Eier også aksjer i Food Experience AS (100 %), Food Consult AS (100 %) | 7,9 % | 4,8 mill. kr | 30 507 kr |
| Petter Hodne Steensland gjennom FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Jæderen AS | 4,5 % | 2,7 mill. kr | 9 862 kr |
| Sven Erik Fuglerud Brastad gjennom FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Sebrastad Holding AS; FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Sebrastad Holding AS | 3,3 % | 2 mill. kr | 2 829 kr |
| Jon Trygve Hegnar gjennom FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Periscopus AS. Eier også aksjer i Pinot for Peace AS (100 %), Soolomon AS (50 %) | 2,9 % | 1,8 mill. kr | 0 kr |
| Margrethe Schmidt Hegnar gjennom FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Periscopus AS | 2,9 % | 1,8 mill. kr | 0 kr |
| Even Mælum Aas-Eng gjennom FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Art Vandelay Industries AS | 2,6 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Maria Anna Kristina Aas-Eng gjennom FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Art Vandelay Industries AS. Eier også aksjer i Pennypacker AS (100 %) | 2,6 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Erik Simon Jönsson gjennom FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → R.E.N. Group AS; R.E.N. Group AS. Eier også aksjer i Hospro AS (100 %), Aqua Bio Technology ASA (under 0,01 %), Cavendish Hydrogen ASA (under 0,01 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %), Abg Sundal Collier Holding ASA (under 0,01 %) og 4 andre | 2,1 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Bastian Kløve Braathen gjennom FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Bramare AS → Ludv. G. Braathens Rederi AS → Brabros Holding AS. Eier også aksjer i Oslo Art Company AS (50 %), Braathen & Bruun Eiendomspleie AS (50 %), Diggecard AS (0,93 %), Cloudberry Clean Energy ASA (under 0,01 %) | 1,9 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 76,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 61,2 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 634 899 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i FRIENDS HOSPITALITY GROUP NORWAY AS økte med 51,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i FRIENDS HOSPITALITY GROUP AS falt med 27 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i EIK S HOLDING AS økte med 19,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- EIK S HOLDING AS gikk fra 49,4 % til 47,9 % av aksjene i EIK SERVERING AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i R.E.N. GROUP AS falt med 15,8 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i R HOLDCO AS økte med 88,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i R HOLDCO AS steg fra 23 kr i 2023 til 3,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Antall aksjer i R HOLDCO AS økte fra 30 000 til 41 073 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i FHG RESTAURANTS AS økte med 343,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i FHG RESTAURANTS AS steg fra −1 mill. kr i 2023 til 53,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i FRIENDS HOSPITALITY GROUP NORWAY AS økte med 26 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i FRIENDS HOSPITALITY GROUP NORWAY AS steg fra 33,1 mill. kr i 2023 til 150,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- FRIENDS HOSPITALITY GROUP AS delte anslagsvis ut 23,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−17,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−8,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−49,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i FRIENDS HOSPITALITY GROUP AS økte med 46,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i EIK GRUPPEN AS økte med 24,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- R.E.N. GROUP AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i FYR BISTRONOMI & BAR AS i 2024.
- R.E.N. GROUP AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i BAR TJUVHOLMEN AS i 2024.
- R.E.N. GROUP AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i BAR VULKAN AS i 2024.
- R.E.N. GROUP AS gikk fra 22,5 % til 0 % av aksjene i TÅRNET KULTURARENA AS i 2024.
- R.E.N. GROUP AS gikk fra 20,1 % til 0 % av aksjene i RESTAURANT 13 AS i 2024.
- R.E.N. GROUP AS gikk fra 20,1 % til 0 % av aksjene i RESTAURANT STALLEN AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Fyr Bistronomi & Bar AS
- Eierandel i: Bar Tjuvholmen AS
- Eierandel i: Bar Vulkan AS
- Eierandel i: Tårnet Kulturarena AS
- Eierandel i: Restaurant 13 AS
- Eierandel i: Restaurant Stallen AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.