Anslag · inntektsår 2025
Tårnet Kulturarena AS
Org.nr. 921636547 · AS · Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet · Oslo
Aksjene i Tårnet Kulturarena AS gir de 36 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Tårnet Kulturarena AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 97,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,55 % av den samme verdien, så avkastningen er 176,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Tårnet Kulturarena AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 9,4 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (7,7 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 42 659 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Tårnet Kulturarena AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 9,4 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,1 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1,1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 3,9 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 61,5 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (62 696 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 9,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 76 841 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 38 972 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Tårnet Kulturarena AS?
Tårnet Kulturarena AS eies til slutt av Personlig eier A (9,3 % gjennom R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → R.E.N. Group AS → Noks AS og R Holdco AS → R.E.N. Group AS → Noks AS), Pinkerburg Holdings LTD (8,3 % gjennom R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Nye Dymax Invest AS), Personlig eier B (7,9 % gjennom R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Karlseng Holding AS og R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Karlseng Holding AS), Personlig eier C (7,9 % gjennom R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Papillon AS og R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Papillon AS) og Personlig eier D (7,9 % gjennom R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Einebær Holding AS og R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Einebær Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Tårnet Kulturarena AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → R.E.N. Group AS → Noks AS; R Holdco AS → R.E.N. Group AS → Noks AS | 9,3 % | 527 733 kr | 0 kr |
| Pinkerburg Holdings LTD gjennom R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Nye Dymax Invest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 8,3 % | 467 731 kr | – |
| Personlig eier B gjennom R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Karlseng Holding AS; R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Karlseng Holding AS | 7,9 % | 444 169 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Papillon AS; R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Papillon AS | 7,9 % | 444 169 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Einebær Holding AS; R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Einebær Holding AS | 7,9 % | 444 144 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Teje Invest AS | 7,5 % | 424 291 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → R.E.N. Group AS → Bareare Holding AS; R Holdco AS → R.E.N. Group AS → Bareare Holding AS | 7,3 % | 411 344 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → R.E.N. Group AS → D'or AS; R Holdco AS → R.E.N. Group AS → D'or AS | 7,3 % | 411 344 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Jæderen AS | 4,2 % | 234 817 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Sebrastad Holding AS; R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Sebrastad Holding AS | 3,1 % | 174 681 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Periscopus AS | 2,7 % | 150 323 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Periscopus AS | 2,7 % | 150 323 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Art Vandelay Industries AS | 2,4 % | 134 027 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Art Vandelay Industries AS | 2,4 % | 134 027 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom R Holdco AS → FHG Restaurants AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → R.E.N. Group AS; R Holdco AS → R.E.N. Group AS | 2 % | 112 085 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 38 972 kr
Hendelser i eierkjeden
- TÅRNET KULTURARENA AS delte anslagsvis ut 4,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,8 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i TÅRNET KULTURARENA AS økte med 4,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i FRIENDS HOSPITALITY GROUP NORWAY AS økte med 51,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i FRIENDS HOSPITALITY GROUP AS falt med 27 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i EIK S HOLDING AS økte med 19,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- EIK S HOLDING AS gikk fra 49,4 % til 47,9 % av aksjene i EIK SERVERING AS i 2025.
- TÅRNET KULTURARENA AS delte anslagsvis ut 3,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i TÅRNET KULTURARENA AS økte med 3,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- R.E.N. GROUP AS gikk fra 22,5 % til 0 % av aksjene i TÅRNET KULTURARENA AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i R HOLDCO AS økte med 88,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i R HOLDCO AS steg fra 23 kr i 2023 til 3,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i FHG RESTAURANTS AS økte med 343,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i FHG RESTAURANTS AS steg fra −1 mill. kr i 2023 til 53,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i FRIENDS HOSPITALITY GROUP NORWAY AS økte med 26 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i FRIENDS HOSPITALITY GROUP NORWAY AS steg fra 33,1 mill. kr i 2023 til 150,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- FRIENDS HOSPITALITY GROUP AS delte anslagsvis ut 23,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−17,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−8,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−49,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i FRIENDS HOSPITALITY GROUP AS økte med 46,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i EIK GRUPPEN AS økte med 24,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.