Anslag · inntektsår 2025
SL1 Holding AS
Org.nr. 821690102 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Porsgrunn
Aksjene i SL1 Holding AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 753 915 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 119,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener SL1 Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −2,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,85 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i SL1 Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 25 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (32,8 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 2,3 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med SL1 Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 25 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 3 067 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 2 mill. kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 118,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,3 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 1,3 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier SL1 Holding AS?
SL1 Holding AS eies til slutt av Morten Christian Christoffersen (14,1 % gjennom Batjak AS), Knut Bråthen (11,7 % gjennom Ikab AS), Svein Gunnar Foss (9,7 % gjennom Grenland Finans AS), Jarle Andengaard Hansen (8,4 % gjennom Investa - AS og Lift Equity AS → Investa - AS) og Kai Vidar Evensen (8,4 % gjennom Investa - AS og Lift Equity AS → Investa - AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av SL1 Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Morten Christian Christoffersen gjennom Batjak AS. Eier også aksjer i Handelskompaniet AS (100 %), Cand Pharm C. Cristoffersen AS (99,98 %), C Christoffersen Farge AS (61,54 %), Cloudberry Clean Energy ASA (0,01 %), Scatec ASA (under 0,01 %) og 5 andre | 14,1 % | 16,8 mill. kr | 150 714 kr |
| Knut Bråthen gjennom Ikab AS | 11,7 % | 14 mill. kr | 122 095 kr |
| Svein Gunnar Foss gjennom Grenland Finans AS. Eier også aksjer i Vår Energi ASA (under 0,01 %) | 9,7 % | 11,6 mill. kr | 98 053 kr |
| Jarle Andengaard Hansen gjennom Investa - AS; Lift Equity AS → Investa - AS. Eier også aksjer i Sparebank 1 Sør-Norge ASA (0,01 %) | 8,4 % | 10,1 mill. kr | 82 989 kr |
| Kai Vidar Evensen gjennom Investa - AS; Lift Equity AS → Investa - AS. Eier også aksjer i Festina Lente Eiendom AS (1,77 %), Bien Sparebank ASA (0,02 %), Sparebank 1 Sør-Norge ASA (0,01 %), Sparebanken Norge (under 0,01 %) | 8,4 % | 10,1 mill. kr | 82 989 kr |
| Ola Sætre gjennom Lift Equity AS → C 3 Holding Norway AS; C 3 Holding Norway AS; C 3 Holding Norway AS → CC3 Holding AS | 7,6 % | 9 mill. kr | 72 871 kr |
| Andre Ølberg gjennom Lift Equity AS → Cloudberry Capital AS; Cloudberry Capital AS | 7,1 % | 8,5 mill. kr | 67 263 kr |
| Jan Erik Rugland gjennom Meisel Invest AS | 5,8 % | 6,9 mill. kr | 51 778 kr |
| Caroline Sætre gjennom Lift Equity AS → C 3 Holding Norway AS → CC3 Holding AS; C 3 Holding Norway AS → CC3 Holding AS | 2,2 % | 2,6 mill. kr | 8 255 kr |
| Henrik Sætre gjennom Lift Equity AS → C 3 Holding Norway AS → HC3 Holding AS; C 3 Holding Norway AS → HC3 Holding AS | 2,2 % | 2,6 mill. kr | 8 255 kr |
| Carl Johan Løvenskiold gjennom CJL Holding AS | 1,9 % | 2,2 mill. kr | 4 446 kr |
| Bjørn Simonsen gjennom Lyft Invest AS → Basel AS; Basel AS | 1,8 % | 2,2 mill. kr | 4 207 kr |
| Ok Invest gjennom Klovn AS; direkte | 1,6 % | 1,9 mill. kr | – |
| Robert Burud gjennom Jaro Invest AS → Burud Invest AS. Eier også aksjer i Xplora Technologies AS (0,1 %), Matvareexpressen AS (0,04 %), Gentian Diagnostics ASA (0,01 %), Nykode Therapeutics ASA (0,01 %), Andfjord Salmon Group AS (0,01 %) og 6 andre | 1,3 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Jan Lyder Isaksen gjennom Jaro Invest AS → Fam. Isaksen Invest AS. Eier også aksjer i Nykode Therapeutics ASA (under 0,01 %), Xplora Technologies AS (under 0,01 %), Atea ASA (under 0,01 %) | 1,3 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 148,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 119,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1,3 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i SL1 HOLDING AS økte fra 4 030 681 til 17 300 337 i 2025, og 12 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- EVENT HORIZON AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i SL1 HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- IKAB AS gikk fra 7,1 % til 0 % av aksjene i ALLDAY GROUP AS i 2025.
- C 3 HOLDING NORWAY AS delte anslagsvis ut 66 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (482,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (194,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (611,1 mill. kr).
- MEISEL INVEST AS delte anslagsvis ut 12,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (49,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (17,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (54,9 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i SL1 HOLDING AS økte med 31,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i BATJAK AS steg fra 1,9 mill. kr i 2023 til 18,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BATJAK AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SKIEN NÆRINGSEIENDOM AS i 2024.
- GRENLAND FINANS AS gikk fra 18,1 % til 0 % av aksjene i REVISJONSSELSKAPET AS i 2024.
- C 3 HOLDING NORWAY AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (339,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (163,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (482,5 mill. kr).
- C 3 HOLDING NORWAY AS gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i HV CAPITAL HVAS AS i 2024.
- MEISEL INVEST AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i HV CAPITAL HVAS AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Ok Invest
- Eierandel i: Safelink AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.