Anslag · inntektsår 2025
Safelink AS
Org.nr. 997805054 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Porsgrunn
Aksjene i Safelink AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 359 203 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 68,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener Safelink AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −4,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,84 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Safelink AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 3,6 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 714 882 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Safelink AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 3,6 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 73 731 kr og den langsiktige gjelden økte med 2 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 6 084 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (1,2 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 65,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 681 123 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 714 882 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Safelink AS?
Safelink AS eies til slutt av Morten Christian Christoffersen (14,1 % gjennom SL1 Holding AS → Batjak AS), Knut Bråthen (11,7 % gjennom SL1 Holding AS → Ikab AS), Svein Gunnar Foss (9,7 % gjennom SL1 Holding AS → Grenland Finans AS), Jarle Andengaard Hansen (8,4 % gjennom SL1 Holding AS → Investa - AS og SL1 Holding AS → Lift Equity AS → Investa - AS) og Kai Vidar Evensen (8,4 % gjennom SL1 Holding AS → Investa - AS og SL1 Holding AS → Lift Equity AS → Investa - AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Safelink AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Morten Christian Christoffersen gjennom SL1 Holding AS → Batjak AS. Eier også aksjer i Handelskompaniet AS (100 %), Cand Pharm C. Cristoffersen AS (99,98 %), C Christoffersen Farge AS (61,54 %), Cloudberry Clean Energy ASA (0,01 %), Scatec ASA (under 0,01 %) og 5 andre | 14,1 % | 9,7 mill. kr | 79 183 kr |
| Knut Bråthen gjennom SL1 Holding AS → Ikab AS | 11,7 % | 8 mill. kr | 62 726 kr |
| Svein Gunnar Foss gjennom SL1 Holding AS → Grenland Finans AS. Eier også aksjer i Vår Energi ASA (under 0,01 %) | 9,7 % | 6,7 mill. kr | 48 902 kr |
| Jarle Andengaard Hansen gjennom SL1 Holding AS → Investa - AS; SL1 Holding AS → Lift Equity AS → Investa - AS. Eier også aksjer i Sparebank 1 Sør-Norge ASA (0,01 %) | 8,4 % | 5,8 mill. kr | 40 240 kr |
| Kai Vidar Evensen gjennom SL1 Holding AS → Investa - AS; SL1 Holding AS → Lift Equity AS → Investa - AS. Eier også aksjer i Festina Lente Eiendom AS (1,77 %), Bien Sparebank ASA (0,02 %), Sparebank 1 Sør-Norge ASA (0,01 %), Sparebanken Norge (under 0,01 %) | 8,4 % | 5,8 mill. kr | 40 240 kr |
| Ola Sætre gjennom SL1 Holding AS → Lift Equity AS → C 3 Holding Norway AS; SL1 Holding AS → C 3 Holding Norway AS; SL1 Holding AS → C 3 Holding Norway AS → CC3 Holding AS | 7,6 % | 5,2 mill. kr | 34 422 kr |
| Andre Ølberg gjennom SL1 Holding AS → Lift Equity AS → Cloudberry Capital AS; SL1 Holding AS → Cloudberry Capital AS | 7,1 % | 4,9 mill. kr | 31 197 kr |
| Jan Erik Rugland gjennom SL1 Holding AS → Meisel Invest AS | 5,8 % | 4 mill. kr | 22 293 kr |
| Caroline Sætre gjennom SL1 Holding AS → Lift Equity AS → C 3 Holding Norway AS → CC3 Holding AS; SL1 Holding AS → C 3 Holding Norway AS → CC3 Holding AS | 2,2 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Henrik Sætre gjennom SL1 Holding AS → Lift Equity AS → C 3 Holding Norway AS → HC3 Holding AS; SL1 Holding AS → C 3 Holding Norway AS → HC3 Holding AS | 2,2 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Carl Johan Løvenskiold gjennom SL1 Holding AS → CJL Holding AS | 1,9 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Bjørn Simonsen gjennom SL1 Holding AS → Lyft Invest AS → Basel AS; SL1 Holding AS → Basel AS | 1,8 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Ok Invest gjennom SL1 Holding AS → Klovn AS; SL1 Holding AS | 1,6 % | 1,1 mill. kr | – |
| Robert Burud gjennom SL1 Holding AS → Jaro Invest AS → Burud Invest AS. Eier også aksjer i Xplora Technologies AS (0,1 %), Matvareexpressen AS (0,04 %), Gentian Diagnostics ASA (0,01 %), Nykode Therapeutics ASA (0,01 %), Andfjord Salmon Group AS (0,01 %) og 6 andre | 1,3 % | 908 069 kr | 0 kr |
| Jan Lyder Isaksen gjennom SL1 Holding AS → Jaro Invest AS → Fam. Isaksen Invest AS. Eier også aksjer i Nykode Therapeutics ASA (under 0,01 %), Xplora Technologies AS (under 0,01 %), Atea ASA (under 0,01 %) | 1,3 % | 908 069 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 85,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 68,5 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 714 882 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i SAFELINK AS økte fra 132 299 til 25 132 299 i 2025. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- SAFELINK AS gikk fra 3,2 % til 0 % av aksjene i SAFELINK AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SAFELINK AS gikk fra 3,2 % til 0 % av aksjene i SAFELINK AS i 2025.
- IKAB AS gikk fra 7,1 % til 0 % av aksjene i ALLDAY GROUP AS i 2025.
- C 3 HOLDING NORWAY AS delte anslagsvis ut 66 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (482,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (194,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (611,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i SAFELINK AS økte med 75 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SL1 HOLDING AS økte med 31,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i BATJAK AS steg fra 1,9 mill. kr i 2023 til 18,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BATJAK AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SKIEN NÆRINGSEIENDOM AS i 2024.
- GRENLAND FINANS AS gikk fra 18,1 % til 0 % av aksjene i REVISJONSSELSKAPET AS i 2024.
- C 3 HOLDING NORWAY AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (339,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (163,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (482,5 mill. kr).
- C 3 HOLDING NORWAY AS gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i HV CAPITAL HVAS AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Ok Invest
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.