Anslag · inntektsår 2025
BM Aquaculture AS
Org.nr. 814603032 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Fredrikstad
Aksjene i BM Aquaculture AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 3 292 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener BM Aquaculture AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −66,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,62 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i BM Aquaculture AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 29,4 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 327 939 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med BM Aquaculture AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 29,4 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 501 078 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 101 005 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 20 243 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 62 785 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier BM Aquaculture AS?
BM Aquaculture AS eies til slutt av Dag Rasmussen (26 % gjennom Rasmussengruppen AS → Rasmussen AS og Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS og Rasmussengruppen AS), Cathrine Rasmussen (16,9 % gjennom Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS og Rasmussengruppen AS → Kleppenhus Invest AS), Per Otto Rasmussen Dahl (11,5 % gjennom Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Pod Invest AS og Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS og Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS), Anne Dahl (8,7 % gjennom Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS og Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS og Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS) og Andreas Rasmussen Olsen (8,6 % gjennom Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS og Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS og Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av BM Aquaculture AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Dag Rasmussen gjennom Rasmussengruppen AS → Rasmussen AS; Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Rasmussengruppen AS | 26 % | 2,1 mill. kr | 3 292 kr |
| Cathrine Rasmussen gjennom Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Rasmussengruppen AS → Kleppenhus Invest AS | 16,9 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Per Otto Rasmussen Dahl gjennom Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Pod Invest AS; Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS; Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS. Eier også aksjer i Emerging Europe Land Development AS (0,06 %), Odfjell SE (under 0,01 %), Borregaard ASA (under 0,01 %), Wallenius Wilhelmsen ASA (under 0,01 %), Aker ASA (under 0,01 %) og 2 andre | 11,5 % | 926 245 kr | 0 kr |
| Anne Dahl gjennom Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS; Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS; Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 8,7 % | 699 064 kr | 0 kr |
| Andreas Rasmussen Olsen gjennom Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS; Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS; Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 8,6 % | 688 625 kr | 0 kr |
| Carl Einar Bonnevie Rasmussen gjennom Rasmussengruppen AS → Ceboras Invest AS. Eier også aksjer i Nykode Therapeutics ASA (0,04 %), Einar Rasmussen Investment AS (under 0,01 %) | 7,6 % | 610 567 kr | 0 kr |
| Julie Kristine Bonnevie Rasmussen gjennom Rasmussengruppen AS → JKBR Invest AS. Eier også aksjer i Remarkable Employee Share Holding i AS (0,14 %), Einar Rasmussen Investment AS (under 0,01 %), Nykode Therapeutics ASA (under 0,01 %), Elkem ASA (under 0,01 %), Salmar ASA (under 0,01 %) og 3 andre | 7,6 % | 610 567 kr | 0 kr |
| Maren Kristine Bonnevie Rasmussen gjennom Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Rasmussengruppen AS → Mestermø Invest AS. Eier også aksjer i Sparebank 1 Nord-Norge (0,11 %), Sparebank 1 Sør-Norge ASA (0,03 %) | 3 % | 237 212 kr | 0 kr |
| Bård Eker gjennom Eker Group AS. Eier også aksjer i Eker Estate AS (100 %), Hus & Eiendom AS (1,67 %) | 1,4 % | 113 181 kr | 0 kr |
| Ted Halvard Skattum gjennom Skattum Invest AS → Skattum Holding AS | 0,7 % | 57 045 kr | 0 kr |
| Jenny Dahl Aspheim gjennom Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Rasmussengruppen AS | 0,7 % | 55 211 kr | 0 kr |
| Nora Dahl Aspheim gjennom Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Rasmussengruppen AS | 0,7 % | 55 211 kr | 0 kr |
| Jon Christian Dahl gjennom Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS. Eier også aksjer i Storebrand ASA (under 0,01 %) | 0,7 % | 54 329 kr | 0 kr |
| Petter Winther Borg gjennom Caddie Invest AS. Eier også aksjer i Caddie Eiendom AS (40 %), AS Fosil (30 %), Kewa Invest AS (13 %), Cloudberry Clean Energy ASA (0,01 %) | 0,7 % | 54 167 kr | 0 kr |
| Helge Hatteland gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Hehatt AS | 0,4 % | 31 537 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 10 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 62 785 kr
Hendelser i eierkjeden
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i BM AQUACULTURE AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BM AQUACULTURE AS gikk fra 1,8 % til 0 % av aksjene i NORDIC AQUAFARMS AS i 2025.
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 28,6 % til 0 % av aksjene i ONNA GREENS AS i 2025.
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 11,7 % til 4,7 % av aksjene i B2 IMPACT ASA i 2025.
- RASMUSSEN AS delte anslagsvis ut 2,5 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (−661 378 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,6 mrd. kr).
- KLEPPENHUS INVEST AS delte anslagsvis ut 2,2 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,5 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mrd. kr).
- CEBORAS INVEST AS delte anslagsvis ut 1,1 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (389 253 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,2 mrd. kr).
- JKBR INVEST AS delte anslagsvis ut 1,1 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (997 989 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,2 mrd. kr).
- Finansinntektene i JKBR INVEST AS steg fra 266 424 kr i 2024 til 2,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BM AQUACULTURE AS gikk fra 3,9 % til 1,8 % av aksjene i NORDIC AQUAFARMS AS i 2024.
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 10,7 % til 0 % av aksjene i NEKKAR ASA i 2024.
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 9 % til 0 % av aksjene i ODA GROUP HOLDING AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Nordic Aquafarms AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.