Anslag · inntektsår 2025
Kastel AS
Org.nr. 999537839 · AS · Engroshandel med klær og skotøy · Oslo
Aksjene i Kastel AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Kastel AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −6,3 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (15 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 59 787 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Kastel AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 6,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 736 209 kr og den langsiktige gjelden økte med 8,3 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 7 229 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Kastel AS?
Kastel AS eies til slutt av Jens Rugseth (20,6 % gjennom Rugz AS), Andreas Malo Dyb (20,3 %), Jess Allen Bell (19,4 %), Per Otto Dyb (11,1 %) og Oppsving Invest AS (9,4 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Kastel AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Jens Rugseth gjennom Rugz AS. Eier også aksjer i Kragerø Golf AS (under 0,01 %) | 20,6 % | 345 226 kr | 0 kr |
| Andreas Malo Dyb | 20,3 % | 338 999 kr | 0 kr |
| Jess Allen Bell (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 19,4 % | 323 535 kr | – |
| Per Otto Dyb. Eier også aksjer i Autility AS (1,06 %), Vinslottet AS (0,78 %), The Social Gaming Group Holding AS (0,69 %), Haga Golf AS (0,06 %), Alva Industries AS (0,04 %) og 1 andre | 11,1 % | 185 738 kr | 0 kr |
| Oppsving Invest AS | 9,4 % | 157 829 kr | – |
| Per Andre Ødegård gjennom Rocket Fuel AS. Eier også aksjer i Link Mobility Group Holding ASA (0,01 %), Vow ASA (under 0,01 %) | 3,8 % | 64 140 kr | 0 kr |
| Stein Roar Sogge gjennom See & Smile AS | 1,5 % | 25 425 kr | 0 kr |
| Geir Øyvind Sanne gjennom Sanne Investments AS. Eier også aksjer i Sanne Consulting AS (100 %) | 1,4 % | 23 171 kr | 0 kr |
| Cathrine Mjør Grimsrud Søgaard gjennom Niki AS. Eier også aksjer i Leopold Invest AS (42,99 %), MMG Invest AS (2,4 %), Abg Sundal Collier Holding ASA (under 0,01 %), Sparebanken Norge (under 0,01 %), Atea ASA (under 0,01 %) og 7 andre | 1,1 % | 18 372 kr | 0 kr |
| Hedda Mjør Grimsrud Haaland gjennom Niki AS. Eier også aksjer i Matama AS (100 %), Leopold Invest AS (42,99 %), MMG Invest AS (2,4 %), Abg Sundal Collier Holding ASA (0,03 %), Sparebanken Øst (0,03 %) og 10 andre | 1,1 % | 18 372 kr | 0 kr |
| Helge Hatteland gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Hehatt AS | 1 % | 17 514 kr | 0 kr |
| Randi Hatteland gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Rahatt AS | 1 % | 17 514 kr | 0 kr |
| Ronny Hatteland gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Rohatt AS | 1 % | 17 514 kr | 0 kr |
| Stig Hatteland gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Stihatt AS | 1 % | 17 514 kr | 0 kr |
| Tommy Hatteland gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Tohatt AS | 1 % | 17 514 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i KASTEL AS økte med 10,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- JAHATT AS gikk fra 7,2 % til 0 % av aksjene i KASTEL AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i RUGZ AS økte med 78,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i RUGZ AS steg fra 9,6 mill. kr i 2024 til 29,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i JAKOB HATTELAND HOLDING AS falt med 4,2 mrd. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 94 % til 49 % av aksjene i YDRA AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 70 % til 49 % av aksjene i EMP SECURE HOLDING AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 69,8 % til 0 % av aksjene i NORSPAN LNG 16 AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i PRIMA BLUE AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 44,1 % til 0 % av aksjene i GLOBAL HEALTH TECHNOLOGY AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 42,9 % til 0 % av aksjene i MS SOLUTIONS AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 33,1 % til 0 % av aksjene i NORDSJØ AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 28,3 % til 3,1 % av aksjene i PRIME PROPERTY KROATIA I AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 24,9 % til 0 % av aksjene i BYPASS AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 21 % til 0 % av aksjene i HARALDSON AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 15,2 % til 0 % av aksjene i BUE SALMON AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 13,1 % til 0 % av aksjene i PHARMASUM THERAPEUTICS AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 10,7 % til 0 % av aksjene i AQUA ROBOTICS AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 10,2 % til 0 % av aksjene i DELE HEALTH TECH AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 9,6 % til 0 % av aksjene i SAFE4 SECURITY GROUP AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 9,4 % til 0 % av aksjene i KEEP-IT TECHNOLOGIES AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 9,3 % til 0 % av aksjene i ABLY MEDICAL AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 8,3 % til 0 % av aksjene i CHILIMOBIL AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i RIMFROST TECHNOLOGIES AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i RIMFROST HOLDING AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i BIOSENSE LABORATORIES AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 6,8 % til 0 % av aksjene i SEID AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 6 % til 0 % av aksjene i ALGINOR ASA i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i RENSEFISKGRUPPEN AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,7 % til 0 % av aksjene i NORDIC AQUAFARMS AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i BELSHIPS AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,2 % til 0 % av aksjene i SAGA ROBOTICS AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,7 % til 0 % av aksjene i WENN ASA i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,6 % til 0 % av aksjene i AMICOAT AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i TOMOHARU AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,2 % til 0,4 % av aksjene i AXTER AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i RUBBER INNOVATION HOLDING AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i ANZYZ TECHNOLOGIES AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i BM AQUACULTURE AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i NORDIC CORPORATE BANK ASA i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i ECOFISK AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 1,9 % til 0 % av aksjene i REINVESTMENTCO AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i WILSON ASA i 2025.
- ROCKET FUEL AS gikk fra 100 % til 66 % av aksjene i MA WEI AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i KASTEL AS økte med 4,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i KASTEL AS økte fra 553 572 til 616 199 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 24 % til 0 % av aksjene i ADONIS AS i 2024.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,8 % til 0 % av aksjene i PRIMA PROTEIN AS i 2024.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,4 % til 2,6 % av aksjene i 1X HOLDING AS i 2024.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,6 % til 0 % av aksjene i WEBSTEP ASA i 2024.
- SEE & SMILE AS delte anslagsvis ut 3,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (54,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−453 366 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (49,8 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: Oppsving Invest AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.