Anslag · inntektsår 2025
Nord-Østerdal Utmarkstjenester AS
Org.nr. 999342809 · AS · All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted · Tynset
Om én person eide hele Nord-Østerdal Utmarkstjenester AS, ville aksjene gitt anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 430 350 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Nord-Østerdal Utmarkstjenester AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 336 450 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 127 313 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Nord-Østerdal Utmarkstjenester AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 336 450 kr. Bankinnskuddene økte med 16 372 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 571 709 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Nord-Østerdal Utmarkstjenester AS?
Nord-Østerdal Utmarkstjenester AS eies til slutt av Tylldalen Grunneierlag SA (26,4 %), Fåset-Fådal Utmarkslag Sameie (13,6 %), Tynset Vestre Grunneierlag SA (10,9 %), Tynset Østre Grunneierlag SA (10,9 %) og Magnildalen Utmarkslag SA (5,5 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nord-Østerdal Utmarkstjenester AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Tylldalen Grunneierlag SA | 26,4 % | 113 456 kr | – |
| Fåset-Fådal Utmarkslag Sameie | 13,6 % | 58 684 kr | – |
| Tynset Vestre Grunneierlag SA | 10,9 % | 46 947 kr | – |
| Tynset Østre Grunneierlag SA | 10,9 % | 46 947 kr | – |
| Magnildalen Utmarkslag SA | 5,5 % | 23 474 kr | – |
| Nytrøa Grunneierlag SA | 5,5 % | 23 474 kr | – |
| Brekken-Ripan Grunneierlag SA | 4,5 % | 19 561 kr | – |
| Tunna-Fåa Grunneierlag SA | 4,5 % | 19 561 kr | – |
| Grønnfjellia - Havern Utmarkslag SA | 3,6 % | 15 649 kr | – |
| Aumdalen Grunneierlag SA | 2,7 % | 11 737 kr | – |
| Kroklia Jaktfelt | 2,7 % | 11 737 kr | – |
| Nyvangdalen/Slettåsen Utmarkslag SA | 2,7 % | 11 737 kr | – |
| Sameiet Brya Utmarkslag | 2,7 % | 11 737 kr | – |
| Fosslia Jaktfelt | 1,8 % | 7 825 kr | – |
| Lonås Utmarksforening | 1,8 % | 7 825 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 537 938 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 430 350 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
I eierkjeden
- Eier: Tylldalen Grunneierlag SA
- Eier: Fåset-Fådal Utmarkslag Sameie
- Eier: Tynset Vestre Grunneierlag SA
- Eier: Tynset Østre Grunneierlag SA
- Eier: Magnildalen Utmarkslag SA
- Eier: Nytrøa Grunneierlag SA
- Eier: Brekken-Ripan Grunneierlag SA
- Eier: Tunna-Fåa Grunneierlag SA
- Eier: Grønnfjellia - Havern Utmarkslag SA
- Eier: Aumdalen Grunneierlag SA
- Eier: Kroklia Jaktfelt
- Eier: Nyvangdalen/Slettåsen Utmarkslag SA
- Eier: Sameiet Brya Utmarkslag
- Eier: Fosslia Jaktfelt
- Eier: Lonås Utmarksforening
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.