Anslag · inntektsår 2025
Beths Medispa AS
Org.nr. 999327427 · AS · Andre helsetjenester ellers · Oslo
Aksjene i Beths Medispa AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 209 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Beths Medispa AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 88,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,53 % av den samme verdien, så avkastningen er 168,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Beths Medispa AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,2 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 10 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 66 080 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 438 167 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Beths Medispa AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 814 524 kr. Det er i snitt tatt ut 5 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 91,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (54 731 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 39 322 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 34 021 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Beths Medispa AS?
Beths Medispa AS eies til slutt av Rko AB (64,5 % gjennom Beth's Beauty Holding AS → Röko Holding AS), Elisabeth Lein Oksvik (34,5 % gjennom Beth's Beauty Holding AS → Elo Holding AS), Beate Christensen Moe (0,5 % gjennom Beth's Beauty Holding AS) og Maria Dahlstrøm Kolsrud (0,5 % gjennom Beth's Beauty Holding AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Beths Medispa AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Rko AB gjennom Beth's Beauty Holding AS → Röko Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 64,5 % | 3,3 mill. kr | – |
| Elisabeth Lein Oksvik gjennom Beth's Beauty Holding AS → Elo Holding AS. Eier også aksjer i Marloks Holding AS (100 %), Saloks Holding AS (100 %) | 34,5 % | 1,8 mill. kr | 209 kr |
| Beate Christensen Moe gjennom Beth's Beauty Holding AS | 0,5 % | 25 811 kr | 0 kr |
| Maria Dahlstrøm Kolsrud gjennom Beth's Beauty Holding AS | 0,5 % | 25 811 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 6,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,2 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 34 021 kr
Hendelser i eierkjeden
- BETHS MEDISPA AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,3 mill. kr).
- ELO HOLDING AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i RAM TECHNOLOGIES NORWAY AS i 2025.
- ELO HOLDING AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i RAMTECH ENGINEERING AS i 2025.
- ELO HOLDING AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i RAM DECOM NORWAY AS i 2025.
- ELO HOLDING AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i RAM OFFSHORE NORWAY AS i 2025.
- BETHS MEDISPA AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5,5 mill. kr).
- ELO HOLDING AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i OSLO LAGER INVEST AS i 2024.
- ELO HOLDING AS delte anslagsvis ut 22,1 mill. kr for 2023, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2022 (165,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2023 (9,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2023 (152,2 mill. kr).
- Finansinntektene i ELO HOLDING AS steg fra 1,4 mill. kr i 2022 til 11,4 mill. kr i 2023. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.