Anslag · inntektsår 2025
Livid Jeans AS
Org.nr. 999174930 · AS · Engroshandel med klær og skotøy · Trondheim
Aksjene i Livid Jeans AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener Livid Jeans AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −17,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,24 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Livid Jeans AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −553 237 kr, mest med nye penger fra eierne (17 960 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 7 430 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Livid Jeans AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 553 237 kr. Bankinnskuddene økte med 569 944 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 5,5 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 17 960 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 1,5 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (11 953 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1 604 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 7 430 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Livid Jeans AS?
Livid Jeans AS eies til slutt av Personlig eier A (64,8 % gjennom Dankertsen Holding AS), Personlig eier B (12 %), Personlig eier C (4,4 %), Personlig eier D (3,1 % gjennom Dagslott Stabell Holding AS) og Personlig eier E (2,9 %), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Livid Jeans AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Dankertsen Holding AS | 64,8 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 12 % | 299 373 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 4,4 % | 109 564 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Dagslott Stabell Holding AS | 3,1 % | 78 701 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 2,9 % | 72 529 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 2,7 % | 67 899 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Bjerketo Holding AS | 2,7 % | 66 356 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 2,5 % | 61 726 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom K.E. Hjelle Holding AS | 1,9 % | 46 295 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 1,1 % | 27 777 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 1 % | 26 234 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 1 % | 24 691 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 7 430 kr
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.