Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

XT Mjøsa AS

Org.nr. 998989787 · AS · Treningssentervirksomhet · Gjøvik

Aksjene i XT Mjøsa AS gir de 17 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 146 730 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i XT Mjøsa AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −24 451 kr, mest med nye penger fra eierne (195 000 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med XT Mjøsa AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 24 451 kr. Bankinnskuddene falt med 6 722 kr og den langsiktige gjelden økte med 888 998 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 79 151 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier XT Mjøsa AS?

XT Mjøsa AS eies til slutt av Personlig eier A (73,3 % gjennom XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS → Hjo Invest AS og XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS), Personlig eier B (5,4 % gjennom XT Group AS → Ringard Holding AS), Personlig eier C (5,2 % gjennom XT Group AS → Frantzenkraft Holding AS), Personlig eier D (4,8 % gjennom XT Group AS → Aaslund Coaching AS og XT Group AS) og Personlig eier E (3 % gjennom XT Group AS → Rygh Trening AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av XT Mjøsa AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS → Hjo Invest AS; XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS73,3 %107 509 kr0 kr
Personlig eier B gjennom XT Group AS → Ringard Holding AS5,4 %7 865 kr0 kr
Personlig eier C gjennom XT Group AS → Frantzenkraft Holding AS5,2 %7 679 kr0 kr
Personlig eier D gjennom XT Group AS → Aaslund Coaching AS; XT Group AS4,8 %7 014 kr0 kr
Personlig eier E gjennom XT Group AS → Rygh Trening AS3 %4 352 kr0 kr
Personlig eier F gjennom XT Group AS → Hrobjartz AS2,1 %3 025 kr0 kr
Personlig eier G gjennom XT Group AS1,6 %2 420 kr0 kr
Personlig eier H gjennom XT Group AS → P.Holding AS1,4 %2 118 kr0 kr
Personlig eier I gjennom XT Group AS → Prima Renhold AS0,8 %1 210 kr0 kr
Zahra Ousati Ashtiani gjennom XT Group AS → Prima Renhold AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)0,7 %968 kr–
Personlig eier J gjennom XT Group AS → Finnstø Invest AS0,4 %605 kr0 kr
Personlig eier K gjennom XT Group AS0,3 %404 kr0 kr
Personlig eier L gjennom XT Group AS0,3 %404 kr0 kr
Personlig eier M gjennom XT Group AS0,1 %202 kr0 kr
Personlig eier N gjennom XT Group AS0,1 %202 kr0 kr
Verdigrunnlag
183 412 kr
Formuesverdi (80 %)
146 730 kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i XT GROUP AS økte med 1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i XANIA GROUP AS steg fra 22,1 mill. kr i 2023 til 93,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • XANIA GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i XANIA RENTAL AS i 2024.
  • XANIA GROUP AS gikk fra 99,4 % til 50 % av aksjene i GAIA GROUP HOLDING AS i 2024.
  • XANIA GROUP AS gikk fra 78,7 % til 0 % av aksjene i APILAR LOGISTICS AS i 2024.
  • XANIA GROUP AS gikk fra 78,4 % til 76,7 % av aksjene i FUNCTIONAL FITNESS GROUP AS i 2024.
  • XANIA AS delte anslagsvis ut 28,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−12,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−42,5 mill. kr).

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.