Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Sne Eiendomsutvikling AS

Org.nr. 998909902 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Vennesla

Aksjene i Sne Eiendomsutvikling AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 690 723 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Sne Eiendomsutvikling AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 16 192 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Sne Eiendomsutvikling AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 16 192 kr. Bankinnskuddene falt med 4 446 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 685 436 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Sne Eiendomsutvikling AS?

Sne Eiendomsutvikling AS eies til slutt av Personlig eier A (25 % gjennom Byggmester Per Nystøl AS), Personlig eier B (25 % gjennom Ole Fjermedal Invest AS → Ole Fjermedal Holding AS), Personlig eier C (25 % gjennom Sordal Holding AS), Personlig eier D (12,5 % gjennom M.L Eiendom AS) og Personlig eier E (12,5 % gjennom Revia Holding AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sne Eiendomsutvikling AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Byggmester Per Nystøl AS25 %172 681 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Ole Fjermedal Invest AS → Ole Fjermedal Holding AS25 %172 681 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Sordal Holding AS25 %172 681 kr0 kr
Personlig eier D gjennom M.L Eiendom AS12,5 %86 340 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Revia Holding AS12,5 %86 340 kr0 kr
Verdigrunnlag
863 404 kr
Formuesverdi (80 %)
690 723 kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • BYGGMESTER PER NYSTØL AS gikk fra 33,3 % til 25 % av aksjene i SNE EIENDOMSUTVIKLING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • SORDAL HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 25 % av aksjene i SNE EIENDOMSUTVIKLING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • TE BYGG AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i SNE EIENDOMSUTVIKLING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • BYGGMESTER PER NYSTØL AS gikk fra 33,3 % til 25 % av aksjene i SNE EIENDOMSUTVIKLING AS i 2025.
  • OLE FJERMEDAL HOLDING AS delte anslagsvis ut 6,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (6,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (58,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (58,1 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i OLE FJERMEDAL HOLDING AS falt med 1,8 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • OLE FJERMEDAL HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i OL TO VVS AS i 2025.
  • OLE FJERMEDAL HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i AGDER VANN OG AVLØPSTEKNIKK AS i 2025.
  • SORDAL HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 20 % av aksjene i VOLLELIA AS i 2025.
  • SORDAL HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 25 % av aksjene i SNE EIENDOMSUTVIKLING AS i 2025.
  • M.L EIENDOM AS gikk fra 12,5 % til 0 % av aksjene i M3 PROSJEKT AS i 2025.
  • BYGGMESTER PER NYSTØL AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i M3 PROSJEKT AS i 2024.
  • OLE FJERMEDAL HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (6,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,7 mill. kr).
  • SORDAL HOLDING AS gikk fra 50 % til 33,3 % av aksjene i VOLLELIA AS i 2024.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.