Anslag · inntektsår 2025
Dna Tracer Technologies AS
Org.nr. 998784484 · AS · Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk · Oslo
Aksjene i Dna Tracer Technologies AS gir de 17 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 198 142 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Dna Tracer Technologies AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,2 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Dna Tracer Technologies AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 60 435 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Dna Tracer Technologies AS?
Dna Tracer Technologies AS eies til slutt av Personlig eier A (74,9 % gjennom Dolphin Ior AS), Personlig eier B (7,9 % gjennom Oseng AS), Personlig eier C (2,8 %), Personlig eier D (2,7 % gjennom Vero Invest AS) og Personlig eier E (2 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Dna Tracer Technologies AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Dolphin Ior AS | 74,9 % | 148 313 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Oseng AS | 7,9 % | 15 644 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 2,8 % | 5 553 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Vero Invest AS | 2,7 % | 5 362 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 2 % | 3 900 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Technology & Process Management AS | 1,6 % | 3 188 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Harald Norvik Insight AS | 1,5 % | 2 872 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Troll Holding AS | 1,1 % | 2 088 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Troll Holding AS | 1,1 % | 2 088 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Active Management AS | 1,1 % | 2 083 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 0,8 % | 1 594 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Harald Norvik Insight AS | 0,8 % | 1 502 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Harald Norvik Insight AS | 0,8 % | 1 502 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Templar Invest AS | 0,6 % | 1 190 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Harald Norvik Insight AS | 0,4 % | 751 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 247 677 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 198 142 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- HARALD NORVIK INSIGHT AS delte anslagsvis ut 7,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (32,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (28,7 mill. kr).
- Finansinntektene i HARALD NORVIK INSIGHT AS steg fra 4,2 mill. kr i 2023 til 15,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Well Genetics AS
- Eierandel i: Salmotrace AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.