Anslag · inntektsår 2025
Lista Real AS
Org.nr. 998745977 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Farsund
Aksjene i Lista Real AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Lista Real AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 407 472 kr. Bankinnskuddene falt med 105 847 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 21 292 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 21 976 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Lista Real AS?
Lista Real AS eies til slutt av Arne Sten Mikalsen (20,8 % gjennom Venturos Eiendom AS → Venturos AS → J T Mosvolds Eftf AS og Venturos Eiendom AS → Venturos AS → Sandøy Invest AS), Karen Sibylla Mikalsen (20,8 % gjennom Venturos Eiendom AS → Venturos AS → J T Mosvolds Eftf AS og Venturos Eiendom AS → Venturos AS → Teto Invest Iv AS), Lene Christine Mikalsen (20,8 % gjennom Venturos Eiendom AS → Venturos AS → J T Mosvolds Eftf AS og Venturos Eiendom AS → Venturos AS → Teto Invest Ii AS), Daniel Jakobsen (6,9 % gjennom Venturos Eiendom AS → Venturos AS → J T Mosvolds Eftf AS → Teto Invest i AS og Venturos Eiendom AS → Venturos AS → Teto Invest i AS) og Erik Theodor Jakobsen (6,9 % gjennom Venturos Eiendom AS → Venturos AS → J T Mosvolds Eftf AS → Teto Invest i AS og Venturos Eiendom AS → Venturos AS → Teto Invest i AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Lista Real AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Arne Sten Mikalsen gjennom Venturos Eiendom AS → Venturos AS → J T Mosvolds Eftf AS; Venturos Eiendom AS → Venturos AS → Sandøy Invest AS. Eier også aksjer i Styrbord-Halser AS (100 %), Din-Djarin AS (100 %), Oljebarn AS (100 %), Wagyu Lista AS (40 %), Active Ent AS (5 %) | 20,8 % | 821 248 kr | 0 kr |
| Karen Sibylla Mikalsen gjennom Venturos Eiendom AS → Venturos AS → J T Mosvolds Eftf AS; Venturos Eiendom AS → Venturos AS → Teto Invest Iv AS. Eier også aksjer i Aktenfor-Tvers AS (100 %), Kontra-Turn AS (100 %), Babord-Uthal AS (100 %), Ic Targets AS (under 0,01 %) | 20,8 % | 821 248 kr | 0 kr |
| Lene Christine Mikalsen gjennom Venturos Eiendom AS → Venturos AS → J T Mosvolds Eftf AS; Venturos Eiendom AS → Venturos AS → Teto Invest Ii AS | 20,8 % | 821 248 kr | 0 kr |
| Daniel Jakobsen gjennom Venturos Eiendom AS → Venturos AS → J T Mosvolds Eftf AS → Teto Invest i AS; Venturos Eiendom AS → Venturos AS → Teto Invest i AS. Eier også aksjer i Cima Holding AS (100 %), Graci AS (100 %) | 6,9 % | 273 749 kr | 0 kr |
| Erik Theodor Jakobsen gjennom Venturos Eiendom AS → Venturos AS → J T Mosvolds Eftf AS → Teto Invest i AS; Venturos Eiendom AS → Venturos AS → Teto Invest i AS. Eier også aksjer i Tekla Invest AS (100 %) | 6,9 % | 273 749 kr | 0 kr |
| Endre Tarald Glastad gjennom Glastad Eiendom AS → Glastad AS → Cap Neus AS; Glastad Eiendom AS → Glastad AS | 6,5 % | 256 309 kr | 0 kr |
| Ingrid Viktoria Ree Glastad gjennom Glastad Eiendom AS → Glastad AS → Cap Neus AS; Glastad Eiendom AS → Glastad AS → Eik AS | 4,8 % | 190 975 kr | 0 kr |
| Kristina Ree Glastad gjennom Glastad Eiendom AS → Glastad AS → Cap Neus AS; Glastad Eiendom AS → Glastad AS → Kristina Glastad AS. Eier også aksjer i Storebrand ASA (under 0,01 %) | 4,8 % | 190 975 kr | 0 kr |
| Anette Jakobsen gjennom Venturos Eiendom AS → Venturos AS → J T Mosvolds Eftf AS → Teto Invest i AS; Venturos Eiendom AS → Venturos AS → Teto Invest i AS | 3,9 % | 155 713 kr | 0 kr |
| Erling Theodor Jakobsen gjennom Venturos Eiendom AS → Venturos AS → J T Mosvolds Eftf AS → Teto Invest i AS; Venturos Eiendom AS → Venturos AS → Teto Invest i AS. Eier også aksjer i Musikkentreprenørene AS (20 %) | 3 % | 118 036 kr | 0 kr |
| Sigrid Glastad Laugen gjennom Glastad Eiendom AS → Glastad AS. Eier også aksjer i Bluer AS (100 %), Feddie Ocean Distillery AS (0,08 %) | 0,9 % | 34 314 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 21 976 kr
Hendelser i eierkjeden
- VENTUROS AS gikk fra 6,6 % til 0 % av aksjene i FACTLINES AS i 2025.
- VENTUROS AS gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i RPR TECHNOLOGIES AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i VENTUROS AS økte med 51 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- GLASTAD EIENDOM AS delte anslagsvis ut 200 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (744,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (685,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,2 mrd. kr).
- Finansinntektene i GLASTAD EIENDOM AS steg fra 73,8 mill. kr i 2023 til 755,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GLASTAD EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HOTEL VICTORIA AS i 2024.
- GLASTAD EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SPORT1 FARSUND AS i 2024.
- GLASTAD EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOLA STRAND HOTEL AS i 2024.
- GLASTAD EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HEIMR MANAGEMENT AS i 2024.
- GLASTAD EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FARSUND RESORT AS i 2024.
- GLASTAD EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i REDERIET HOTELL AS i 2024.
- GLASTAD EIENDOM AS gikk fra 54 % til 0 % av aksjene i KRISTIANSAND HOTELLBYGG AS i 2024.
- Finansinntektene i GLASTAD AS steg fra 53,3 mill. kr i 2023 til 240,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i CAP NEUS AS økte med 10,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eierandel i: Farsund Lufthavn AS
- Eierandel i: Lista Renewable Energy Park Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.