Anslag · inntektsår 2025
Rmanager AS
Org.nr. 998703727 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Trondheim
Aksjene i Rmanager AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 604 486 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Rmanager AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 2 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 744 919 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Rmanager AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 34 549 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Rmanager AS?
Rmanager AS eies til slutt av Personlig eier A (27,6 % gjennom Easy Step AS → Plorea Holding AS → Salberg Holding AS og Easy Step AS → Plorea Holding AS → Easy Drift AS → Salberg Holding AS), Personlig eier B (26,6 % gjennom Easy Step AS → Plorea Holding AS → Ibax AS), Personlig eier C (9 % gjennom Easy Step AS → Plorea Holding AS → Baxi AS), Personlig eier D (5,4 % gjennom Easy Step AS → Plorea Holding AS → Peter Wiren AS og Easy Step AS → Plorea Holding AS) og Personlig eier E (5,3 % gjennom Easy Step AS → Plorea Holding AS → Executive Management Consulting AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Rmanager AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Easy Step AS → Plorea Holding AS → Salberg Holding AS; Easy Step AS → Plorea Holding AS → Easy Drift AS → Salberg Holding AS | 27,6 % | 166 739 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Easy Step AS → Plorea Holding AS → Ibax AS | 26,6 % | 160 722 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Easy Step AS → Plorea Holding AS → Baxi AS | 9 % | 54 160 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Easy Step AS → Plorea Holding AS → Peter Wiren AS; Easy Step AS → Plorea Holding AS | 5,4 % | 32 502 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Easy Step AS → Plorea Holding AS → Executive Management Consulting AS | 5,3 % | 32 234 kr | 0 kr |
| Pamfas AB gjennom Easy Step AS → Plorea Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 4,9 % | 29 791 kr | – |
| Personlig eier F gjennom Easy Step AS → Plorea Holding AS → Alba Marie Holding AS | 4,5 % | 26 976 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Easy Step AS → Plorea Holding AS → Alba Marie Holding AS | 4,5 % | 26 976 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Easy Step AS → Plorea Holding AS | 3,9 % | 23 356 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Easy Step AS → Plorea Holding AS → Lorvik Holding AS | 1 % | 6 137 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Easy Step AS → Plorea Holding AS | 1 % | 5 899 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Easy Step AS → Plorea Holding AS → Hunshammer AS | 0,9 % | 5 243 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Easy Step AS → Plorea Holding AS → Renedykk AS | 0,9 % | 5 243 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Easy Step AS → Plorea Holding AS | 0,9 % | 5 154 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Easy Step AS → Plorea Holding AS | 0,6 % | 3 486 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 755 608 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 604 486 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i PLOREA HOLDING AS økte med 41,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- PLOREA HOLDING AS gikk fra 15,9 % til 0 % av aksjene i PLOREA HOLDING AS i 2025.
- Finansinntektene i IBAX AS steg fra 1 165 kr i 2024 til 30,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- IBAX AS gikk fra 60 % til 0 % av aksjene i AMENDO GROUP AS i 2025.
- Finansinntektene i BAXI AS steg fra 886 658 kr i 2024 til 9,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BAXI AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i AMENDO GROUP AS i 2025.
- Finansinntektene i ALBA MARIE HOLDING AS steg fra 131 667 kr i 2024 til 10,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ALBA MARIE HOLDING AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i AMENDO GROUP AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i PLOREA HOLDING AS falt med 13 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.