Anslag · inntektsår 2025
Snowmotion AS
Org.nr. 998690196 · AS · Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted · Oslo
Aksjene i Snowmotion AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Snowmotion AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 36,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,22 % av den samme verdien, så avkastningen er 163,9 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Snowmotion AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,4 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 579 485 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 10 098 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 547 636 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Snowmotion AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,1 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 2,6 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 289 743 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 26,8 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (10 827 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 10 199 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 6 730 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Snowmotion AS?
Snowmotion AS eies til slutt av Personlig eier A (7,3 % gjennom Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS og Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS og Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS), Personlig eier B (6,8 % gjennom Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS og Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS og Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS), Personlig eier C (6,7 % gjennom Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS og Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS og Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS), Personlig eier D (4,4 % gjennom Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS og Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS) og Personlig eier E (4,2 % gjennom Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS og Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Snowmotion AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS | 7,3 % | 176 785 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS | 6,8 % | 165 784 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS | 6,7 % | 163 714 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS | 4,4 % | 105 898 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 4,2 % | 101 677 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 4,2 % | 101 677 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks JB AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS | 3,7 % | 90 913 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks K AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS | 3,7 % | 90 913 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Maema AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bmsteen AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Maema AS | 3,4 % | 83 783 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Kagge AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Mabeni AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Mabeni AS | 3,3 % | 79 832 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 67 777 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 67 777 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 67 777 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Granly AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Ylnarg AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Granly AS | 2,7 % | 65 946 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Ijati; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Ina Reff AS; Bertel O. Steen Defence & Security AS → Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Ijati | 2,4 % | 58 233 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 6 730 kr
Hendelser i eierkjeden
- SNOWMOTION AS delte anslagsvis ut 579 484 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−1,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- BERTEL O. STEEN DEFENCE & SECURITY AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (11,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (18,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (20,4 mill. kr).
- BERTEL O. STEEN DEFENCE HOLDING AS delte anslagsvis ut 58,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (630 511 kr) pluss årsresultatet 2025 (63,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,9 mill. kr).
- BOSK INVEST AS delte anslagsvis ut 555 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (285,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (592 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (322,7 mill. kr).
- Finansinntektene i BOSK INVEST AS steg fra 101,2 mill. kr i 2024 til 624,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BOSK INVEST AS gikk fra 96,1 % til 0 % av aksjene i BOS POWER AS i 2025.
- BOSK MEDINVEST I AS delte anslagsvis ut 53,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−334 190 kr) pluss årsresultatet 2025 (54,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i BOSK MEDINVEST I AS falt med 5,4 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- BERTEL O. STEEN KAPITAL AS delte anslagsvis ut 721,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (171,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (550,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i BERTEL O. STEEN KAPITAL AS falt med 31 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i BERTEL O. STEEN KAPITAL AS steg fra 95,2 mill. kr i 2024 til 554,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BERTEL O. STEEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 630 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,6 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mrd. kr).
- ROTTEFELLA HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SNOWMOTION AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BERTEL O. STEEN DEFENCE & SECURITY AS delte anslagsvis ut 27,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (29,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (10 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (11,9 mill. kr).
- BERTEL O. STEEN DEFENCE HOLDING AS delte anslagsvis ut 96,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (14,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (82,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (630 511 kr).
- BOSK INVEST AS delte anslagsvis ut 50 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (255,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (80,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (285,7 mill. kr).
- BOSK INVEST AS gikk fra 5,2 % til 0 % av aksjene i ARDOQ AS i 2024.
- BOSK INVEST AS gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i HUBRO GROUP MIP AS i 2024.
- BERTEL O. STEEN KAPITAL AS delte anslagsvis ut 125 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (209 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (87,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (171,3 mill. kr).
- Finansinntektene i BERTEL O. STEEN KAPITAL AS steg fra 11,5 mill. kr i 2023 til 95,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BERTEL O. STEEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 140 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (169,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr).
- Finansinntektene i BERTEL O. STEEN HOLDING AS steg fra 46,6 mill. kr i 2023 til 206,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.