Anslag · inntektsår 2025
Setten Hyttepark AS
Org.nr. 998610818 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Aurskog-Høland
Aksjene i Setten Hyttepark AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Setten Hyttepark AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −11,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,4 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Setten Hyttepark AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,1 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 40 318 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Setten Hyttepark AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 237 kr og den langsiktige gjelden økte med 432 492 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 28 457 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 11 868 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 17 689 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Setten Hyttepark AS?
Setten Hyttepark AS eies til slutt av Personlig eier A (12,5 %), Personlig eier B (12,4 %), Personlig eier C (11,9 % gjennom M7 Performance AS), Personlig eier D (11,3 % gjennom H F Anlegg og Skog AS → H-3 Holding AS → Erik Heggedal Holding AS) og Personlig eier E (11,3 % gjennom H F Anlegg og Skog AS → H-3 Holding AS → Jørn Heggedal Holding AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Setten Hyttepark AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 12,5 % | 442 284 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 12,4 % | 439 147 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom M7 Performance AS | 11,9 % | 418 287 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom H F Anlegg og Skog AS → H-3 Holding AS → Erik Heggedal Holding AS | 11,3 % | 398 369 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom H F Anlegg og Skog AS → H-3 Holding AS → Jørn Heggedal Holding AS | 11,3 % | 398 369 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom H F Anlegg og Skog AS → H-3 Holding AS → Marius Heggedal Holding AS | 11,3 % | 398 369 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom M7 Performance AS | 11,2 % | 394 385 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom M7 Performance AS | 5,4 % | 191 217 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom M7 Performance AS | 5,4 % | 191 217 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom RS Consult AS | 4,9 % | 172 334 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom RS Consult AS | 0,8 % | 28 294 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom RS Consult AS | 0,8 % | 28 294 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom RS Consult AS | 0,8 % | 28 294 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 17 689 kr
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.