Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Sikkerhetssenteret Rørvik AS

Org.nr. 998528011 · AS · Annen undervisning ellers · Nærøysund

Aksjene i Sikkerhetssenteret Rørvik AS gir de 40 personlige eierne anslagsvis 327 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 11,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Sikkerhetssenteret Rørvik AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 46,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,67 % av den samme verdien, så avkastningen er 68,5 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Sikkerhetssenteret Rørvik AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 4,3 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 8 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 178 077 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,6 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med Sikkerhetssenteret Rørvik AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 4,3 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 655 816 kr og den langsiktige gjelden økte med 158 847 kr. Det er i snitt tatt ut 4 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 26,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (151 453 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 13,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 116 001 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 94 143 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Sikkerhetssenteret Rørvik AS?

Sikkerhetssenteret Rørvik AS eies til slutt av Personlig eier A (16 % gjennom Eidshaug Rederi AS → Eidshaug Holding AS → Aee Invest AS), Personlig eier B (10,7 % gjennom Williksen Forvaltning AS → Nils Williksen AS), Personlig eier C (10,7 % gjennom Williksen Forvaltning AS → Nils Williksen AS), Personlig eier D (9,6 % gjennom Salmar Farming AS → Salmar ASA → Kverva Industrier AS → Kverva AS → Kvarv AS og Sinkaberg Drift AS → Sinkaberg AS → Seafood Investment AS → Kverva Industrier AS → Kverva AS → Kvarv AS) og Personlig eier E (7,8 % gjennom Williksen Forvaltning AS → Nils Williksen AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sikkerhetssenteret Rørvik AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Eidshaug Rederi AS → Eidshaug Holding AS → Aee Invest AS16 %1,8 mill. kr327 kr
Personlig eier B gjennom Williksen Forvaltning AS → Nils Williksen AS10,7 %1,2 mill. kr0 kr
Personlig eier C gjennom Williksen Forvaltning AS → Nils Williksen AS10,7 %1,2 mill. kr0 kr
Personlig eier D gjennom Salmar Farming AS → Salmar ASA → Kverva Industrier AS → Kverva AS → Kvarv AS; Sinkaberg Drift AS → Sinkaberg AS → Seafood Investment AS → Kverva Industrier AS → Kverva AS → Kvarv AS9,6 %1,1 mill. kr0 kr
Personlig eier E gjennom Williksen Forvaltning AS → Nils Williksen AS7,8 %867 515 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Eidshaug Rederi AS → Eidshaug Holding AS → Jte Invest AS5,3 %597 583 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Eidshaug Rederi AS → Eidshaug Holding AS → Soe Invest AS5,3 %597 583 kr0 kr
Trøndelag Fylkeskommune5 %558 715 kr–
Personlig eier H gjennom Williksen Forvaltning AS → Paulsen Maskin Holding AS → PM A Holding AS1,6 %180 732 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Williksen Forvaltning AS → Paulsen Maskin Holding AS → PM M Holding AS1,6 %180 732 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Sinkaberg Drift AS → Sinkaberg AS → Sinkaberg Invest AS → Sinkaberg Johnsen Invest AS; Nærøysund Aquaservice AS → Sinkaberg Drift AS → Sinkaberg AS → Sinkaberg Invest AS → Sinkaberg Johnsen Invest AS1,1 %124 198 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Emilsen Gruppen AS → Jant Invest AS → Milton Invest AS → Emila Invest AS; Emilsen Gruppen AS → Jant Invest AS → Emila Invest AS0,7 %82 918 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Emilsen Gruppen AS → Jant Invest AS → Milton Invest AS → Myler Invest AS; Emilsen Gruppen AS → Jant Invest AS → Myler Invest AS0,7 %82 918 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Emilsen Gruppen AS → Jant Invest AS → Milton Invest AS → Tommie Invest AS; Emilsen Gruppen AS → Jant Invest AS → Tommie Invest AS0,7 %82 918 kr0 kr
Folketrygdfondet gjennom Salmar Farming AS → Salmar ASA0,7 %82 624 kr–
Verdigrunnlag
14 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
11,2 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
327 kr
Formuesskatt om én person eide alt
94 143 kr

Hendelser i eierkjeden

  • SIKKERHETSSENTERET RØRVIK AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,8 mill. kr).
  • WILLIKSEN FORVALTNING AS gikk fra 40 % til 11 % av aksjene i NEWI AS i 2025.
  • WILLIKSEN FORVALTNING AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i GRONG SPAREBANK i 2025.
  • EIDSHAUG REDERI AS delte anslagsvis ut 1,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (8,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,8 mill. kr).
  • SALMAR FARMING AS delte anslagsvis ut 654,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (10,6 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (725,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,7 mrd. kr).
  • Innskutt egenkapital i SALMAR FARMING AS økte med 2,1 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • SALMAR ASA delte anslagsvis ut 1,4 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (276 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,2 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (116 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i SALMAR ASA økte med 1,9 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • SALMAR ASA gikk fra 24,9 % til 0 % av aksjene i SKAMIK AS i 2025.
  • SIKKERHETSSENTERET RØRVIK AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,9 mill. kr).
  • TRØNDELAG FYLKESKOMMUNE gikk fra 23 % til 5 % av aksjene i SIKKERHETSSENTERET RØRVIK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • EGIL ULVAN HOLDING AS gikk fra 12,7 % til 0 % av aksjene i SIKKERHETSSENTERET RØRVIK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • SKAGEMO MARITIME CONSULTANCY AS gikk fra 9,7 % til 0 % av aksjene i SIKKERHETSSENTERET RØRVIK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • ASBJØRN BREKK AS gikk fra 8,5 % til 0 % av aksjene i SIKKERHETSSENTERET RØRVIK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • AAS MEK VERKSTED AS gikk fra 3,5 % til 0 % av aksjene i SIKKERHETSSENTERET RØRVIK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • WILLIKSEN FORVALTNING AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i SEWI AS i 2024.
  • WILLIKSEN FORVALTNING AS gikk fra 2,3 % til 1,3 % av aksjene i GRONG SPAREBANK i 2024.
  • EIDSHAUG REDERI AS delte anslagsvis ut 5,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,4 mill. kr).
  • EIDSHAUG HOLDING AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (6,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (7,4 mill. kr).
  • SALMAR FARMING AS delte anslagsvis ut 3 mrd. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (12,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,5 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (10,6 mrd. kr).
  • Innskutt egenkapital i SALMAR FARMING AS økte med 856,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • SALMAR FARMING AS gikk fra 66 % til 0 % av aksjene i OSAN SETTEFISK AS i 2024.
  • SALMAR FARMING AS gikk fra 10,3 % til 0 % av aksjene i NAMDAL RENSEFISK AS i 2024.
  • SALMAR ASA delte anslagsvis ut 2,6 mrd. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (0 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (276 mill. kr).
  • SALMAR ASA gikk fra 37,5 % til 0 % av aksjene i WILSGÅRD FARMING AS i 2024.
  • SALMAR ASA gikk fra 37,5 % til 0 % av aksjene i WILSGÅRD FISKEOPPDRETT AS i 2024.
  • SALMAR ASA gikk fra 17,2 % til 0 % av aksjene i HARDANGER SEAFOOD AS i 2024.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.