Anslag · inntektsår 2025
VLM Holding AS
Org.nr. 998461146 · AS · Engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk · Nord-Aurdal
Aksjene i VLM Holding AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 92 121 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 14,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i VLM Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 907 979 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 254 644 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med VLM Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 907 979 kr. Bankinnskuddene økte med 1 427 kr. Det er i snitt tatt ut 450 001 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 2,2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (204 829 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 17,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 153 068 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 127 322 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier VLM Holding AS?
VLM Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (33,3 %), Personlig eier B (33,3 %) og Personlig eier C (33,3 %), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av VLM Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 33,3 % | 4,8 mill. kr | 30 707 kr |
| Personlig eier B | 33,3 % | 4,8 mill. kr | 30 707 kr |
| Personlig eier C | 33,3 % | 4,8 mill. kr | 30 707 kr |
- Verdigrunnlag
- 18,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 14,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 92 121 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 127 322 kr
I eierkjeden
- Eierandel i: Valdres Landbruksmaskiner AS
- Eierandel i: Bygdinvegen Utvikling AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.