Anslag · inntektsår 2025
Trygg VVS AS
Org.nr. 998380448 · AS · Rørleggerarbeid · Oslo
Aksjene i Trygg VVS AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Trygg VVS AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 81,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,62 % av den samme verdien, så avkastningen er 131,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Trygg VVS AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,4 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 124 546 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Trygg VVS AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,4 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 242 348 kr og den langsiktige gjelden økte med 1,4 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 8,8 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 90,6 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (96 535 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 7,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 51 728 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 60 006 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Trygg VVS AS?
Trygg VVS AS eies til slutt av Personlig eier A (17,1 % gjennom Corda AS → Corda Group AS → Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Lamholmane AS), Personlig eier B (9,8 % gjennom Corda AS → Corda Group AS → Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Ae Holdings AS → Responsiv Kapital i AS og Corda AS → Corda Group AS → Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Ae Holdings AS → Kilen AS → Sian Invest AS → Salvatio Invest AS), Personlig eier C (9,3 % gjennom Corda AS → Corda Group AS → Inro Holding AS), Personlig eier D (9,3 % gjennom Corda AS → Corda Group AS → Tind Holding AS) og Personlig eier E (7,2 % gjennom Corda AS → Corda Group AS → Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Ae Holdings AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Trygg VVS AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Corda AS → Corda Group AS → Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Lamholmane AS | 17,1 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Corda AS → Corda Group AS → Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Ae Holdings AS → Responsiv Kapital i AS; Corda AS → Corda Group AS → Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Ae Holdings AS → Kilen AS → Sian Invest AS → Salvatio Invest AS | 9,8 % | 763 862 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Corda AS → Corda Group AS → Inro Holding AS | 9,3 % | 723 242 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Corda AS → Corda Group AS → Tind Holding AS | 9,3 % | 723 242 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Corda AS → Corda Group AS → Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Ae Holdings AS | 7,2 % | 559 000 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Corda AS → Corda Group AS → Brødrene Olsen Invest AS → NR 13 Holding AS | 4,2 % | 323 167 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Corda AS → Corda Group AS → Brødrene Olsen Invest AS → RGH AS | 4,2 % | 323 167 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Corda AS → Corda Group AS → Innblick Invest AS | 3,7 % | 289 023 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Corda AS → Corda Group AS → Thomas N Holding AS | 3,5 % | 275 049 kr | 0 kr |
| Bergendahl Invest AB gjennom Corda AS → Corda Group AS → Innsikt Topco AS → Aeternum Capital AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 3,1 % | 243 180 kr | – |
| Personlig eier J gjennom Corda AS → Corda Group AS → Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Pebje Holding AS | 3 % | 234 776 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Corda AS → Corda Group AS → Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Dunder Mifflin AS; Corda AS → Corda Group AS → Melesio Equity AS → Dunder Mifflin AS; Corda AS → Corda Group AS → Dunder Mifflin AS | 2,6 % | 200 609 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Corda AS → Corda Group AS → FG Holding AS | 2,5 % | 196 035 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Corda AS → Corda Group AS → Liento Holding AS | 2 % | 157 894 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Corda AS → Corda Group AS → BCR Holding AS | 1,4 % | 111 610 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 9,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 7,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 60 006 kr
Hendelser i eierkjeden
- TRYGG VVS AS delte anslagsvis ut 10,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8,7 mill. kr).
- CORDA AS delte anslagsvis ut 95,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (89,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (96,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (91,1 mill. kr).
- CORDA GROUP AS gikk fra 3,6 % til 0,4 % av aksjene i CORDA GROUP AS i 2025.
- TRYGG VVS AS delte anslagsvis ut 7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (10,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,6 mill. kr).
- CORDA AS delte anslagsvis ut 56 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (99,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (46,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (89,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i CORDA AS økte med 50 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i CORDA GROUP AS steg fra 18,4 mill. kr i 2023 til 61,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MELESIO HOLDING AS gikk fra 96,2 % til 94,9 % av aksjene i MELESIO EQUITY AS i 2024.
- Finansinntektene i AE HOLDINGS AS steg fra 1 mill. kr i 2023 til 11,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- AE HOLDINGS AS gikk fra 37,5 % til 35,6 % av aksjene i MELESIO MANAGEMENT AS i 2024.
- Finansinntektene i LAMHOLMANE AS steg fra 847 939 kr i 2023 til 8,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LAMHOLMANE AS gikk fra 37,5 % til 35,6 % av aksjene i MELESIO MANAGEMENT AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.