Anslag · inntektsår 2025
Vangsåsen Eiendom AS
Org.nr. 998348617 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Vangsåsen Eiendom AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 963 230 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Vangsåsen Eiendom AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 596 447 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Vangsåsen Eiendom AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 596 447 kr. Bankinnskuddene økte med 16 859 kr og den langsiktige gjelden økte med 458 377 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 729 478 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Vangsåsen Eiendom AS?
Vangsåsen Eiendom AS eies til slutt av Personlig eier A (12,5 % gjennom Jemar Holding AS), Personlig eier B (12,5 % gjennom Jemar Holding AS), Personlig eier C (12,3 % gjennom Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Sønner AS → Ac Jahr Invest AS), Personlig eier D (12,3 % gjennom Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Sønner AS → TH Jahr Invest AS) og Personlig eier E (12,3 % gjennom Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Døtre AS → KFH Invest AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Vangsåsen Eiendom AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Jemar Holding AS | 12,5 % | 120 404 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Jemar Holding AS | 12,5 % | 120 404 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Sønner AS → Ac Jahr Invest AS | 12,3 % | 118 615 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Sønner AS → TH Jahr Invest AS | 12,3 % | 118 615 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Døtre AS → KFH Invest AS | 12,3 % | 118 450 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Døtre AS → Siljepott Invest AS | 12,3 % | 118 450 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Løes Holding AS | 8,7 % | 84 156 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Løes Holding AS | 8,7 % | 84 156 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Løes Holding AS | 2,5 % | 24 081 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Løes Holding AS | 2,5 % | 24 081 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Løes Holding AS | 1,3 % | 12 167 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Løes Holding AS | 1,3 % | 12 167 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Døtre AS → Glads Vei 24 AS | 0,4 % | 3 908 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Jahr Eiendomsselskap AS → Jahr Gruppen AS → Jahr & Sønner AS → Havnabakken 25 AS | 0,4 % | 3 578 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 963 230 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- JAHR EIENDOMSSELSKAP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MYKLERUDVEIEN PARKERING AS i 2025.
- JAHR EIENDOMSSELSKAP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MYKLERUDVEIEN 118 NÆRING AS i 2025.
- JAHR EIENDOMSSELSKAP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SELJEVEIEN 2 OSLO AS i 2025.
- JAHR GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HVALSTADÅSEN 6 AS i 2025.
- Finansinntektene i JAHR EIENDOMSSELSKAP AS steg fra 10,8 mill. kr i 2023 til 174,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- JAHR EIENDOMSSELSKAP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ØGT 1-3-5 AS i 2024.
- JAHR & SØNNER AS delte anslagsvis ut 10,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−8 mill. kr).
- JEMAR HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (8,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (81 799 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (7,3 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.