Anslag · inntektsår 2025
Better Workwear Vennesla AS
Org.nr. 998339936 · AS · Detaljhandel med sportsvarer · Vennesla
Aksjene i Better Workwear Vennesla AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 587 816 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Better Workwear Vennesla AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2 864 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Better Workwear Vennesla AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2 864 kr. Bankinnskuddene falt med 392 096 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 638 581 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Better Workwear Vennesla AS?
Better Workwear Vennesla AS eies til slutt av Personlig eier A (43,4 % gjennom Better Workwear Sør AS → Better Workwear AS → Elements Production AS → Jafs Invest AS), Personlig eier B (15 % gjennom Better Workwear Sør AS → Better Workwear AS → Best Group AS → FC Max AS), Personlig eier C (13,6 % gjennom Better Workwear Sør AS → Better Workwear AS → Best Group AS → Joa Gruppen AS → Joa Holding i AS), Personlig eier D (13,6 % gjennom Better Workwear Sør AS → Better Workwear AS → Best Group AS → Joa Gruppen AS → Joa Holding Ii AS) og Personlig eier E (5 % gjennom Better Workwear Sør AS → Better Workwear AS → Elements Production AS → Millie Invest AS), og 5 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Better Workwear Vennesla AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Better Workwear Sør AS → Better Workwear AS → Elements Production AS → Jafs Invest AS | 43,4 % | 254 939 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Better Workwear Sør AS → Better Workwear AS → Best Group AS → FC Max AS | 15 % | 88 172 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Better Workwear Sør AS → Better Workwear AS → Best Group AS → Joa Gruppen AS → Joa Holding i AS | 13,6 % | 80 157 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Better Workwear Sør AS → Better Workwear AS → Best Group AS → Joa Gruppen AS → Joa Holding Ii AS | 13,6 % | 80 157 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Better Workwear Sør AS → Better Workwear AS → Elements Production AS → Millie Invest AS | 5 % | 29 227 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Better Workwear Sør AS → Better Workwear AS → Best Group AS → Sileo Holding AS | 4,5 % | 26 719 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Better Workwear Sør AS → Better Workwear AS → Best Group AS → JPH Holding AS | 3,2 % | 18 703 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Better Workwear Sør AS → Better Workwear AS → Elements Production AS → Millie Invest AS | 0,8 % | 4 871 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Better Workwear Sør AS → Better Workwear AS → Elements Production AS → Millie Invest AS → Hands On Invest AS | 0,4 % | 2 436 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Better Workwear Sør AS → Better Workwear AS → Elements Production AS → Millie Invest AS → Hands On Invest AS | 0,4 % | 2 436 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 734 770 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 587 816 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- SCAN TRADE HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BETTER WORKWEAR VENNESLA AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i BETTER WORKWEAR AS økte med 12 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i BEST GROUP AS steg fra 26 667 kr i 2024 til 6,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BEST GROUP AS gikk fra 100 % til 70 % av aksjene i BEST WORK AS i 2025.
- JAFS INVEST AS gikk fra 6,6 % til 0 % av aksjene i OUTLET GROUP HOLDING AS i 2025.
- JOA GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 50 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (247,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (32,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (229,8 mill. kr).
- JOA GRUPPEN AS gikk fra 75 % til 62,5 % av aksjene i BJØRNAFJORDEN HOLDING AS i 2025.
- JOA GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i 7 FJELL EIENDOMSSERVICE AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i BETTER WORKWEAR AS økte med 1,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- BETTER WORKWEAR AS gikk fra 100 % til 95,1 % av aksjene i BETTER WORKWEAR NES AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i ELEMENTS PRODUCTION AS økte med 5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- JAFS INVEST AS delte anslagsvis ut 7,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (15,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (120,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (129 mill. kr).
- Finansinntektene i JAFS INVEST AS steg fra 17,6 mill. kr i 2023 til 130,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- JAFS INVEST AS gikk fra 15 % til 6,6 % av aksjene i OUTLET GROUP HOLDING AS i 2024.
- JOA GRUPPEN AS gikk fra 55 % til 49,3 % av aksjene i MISTROL AS i 2024.
- JOA GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i BETTER WORKWEAR AS i 2024.
- JOA GRUPPEN AS gikk fra 24,9 % til 0 % av aksjene i BERGEN PERSONAL AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.