Anslag · inntektsår 2025
Surviva AS
Org.nr. 998297478 · AS · Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk · Molde
Aksjene i Surviva AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Surviva AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −42,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,18 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Surviva AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2,4 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 10 629 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Surviva AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,4 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,6 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 8 119 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 346 331 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 5 047 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Surviva AS?
Surviva AS eies til slutt av Personlig eier A (75,9 %), Personlig eier B (12,3 %), Personlig eier C (2,4 %), Personlig eier D (2,1 %) og Personlig eier E (1,8 %), og 5 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Surviva AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 75,9 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 12,3 % | 279 127 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 2,4 % | 54 580 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 2,1 % | 46 849 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 1,8 % | 41 829 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 1,8 % | 41 829 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 1,6 % | 36 307 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 1,2 % | 27 210 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Stian Halse AS | 0,4 % | 10 041 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 0,2 % | 5 020 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 5 047 kr
Hendelser i eierkjeden
- ELISABETH MYRSET KVALVAAG gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i SURVIVA AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- STIAN HALSE AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (10 946 kr) pluss årsresultatet 2025 (1,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6 522 kr).
- Antall aksjer i SURVIVA AS økte fra 90 500 til 116 000 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- STIAN HALSE AS delte anslagsvis ut 2,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (78 264 kr) pluss årsresultatet 2024 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (10 946 kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Postr AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.