Anslag · inntektsår 2025
Sult og Tørst AS
Org.nr. 998026369 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Sult og Tørst AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Sult og Tørst AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 25,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,57 % av den samme verdien, så avkastningen er 45,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Sult og Tørst AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 2,6 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 980 743 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 75 520 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 973 682 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Sult og Tørst AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,6 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 20 918 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 90 653 kr. Det er i snitt tatt ut 490 372 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 7,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (69 228 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 51 073 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 43 032 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sult og Tørst AS?
Sult og Tørst AS eies til slutt av Personlig eier A (23,4 % gjennom Badefri Holding AS), Personlig eier B (23,4 % gjennom Gilen Invest AS), Personlig eier C (22,4 % gjennom Epleviktangen Invest AS), Personlig eier D (15,4 % gjennom Bucher Invest AS) og Personlig eier E (15,4 % gjennom Christiania Ferjedrift AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sult og Tørst AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Badefri Holding AS | 23,4 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Gilen Invest AS | 23,4 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Epleviktangen Invest AS | 22,4 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Bucher Invest AS | 15,4 % | 933 712 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Christiania Ferjedrift AS | 15,4 % | 933 712 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 43 032 kr
Hendelser i eierkjeden
- SULT OG TØRST AS delte anslagsvis ut 980 743 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (7,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8,2 mill. kr).
- GILEN INVEST AS gikk fra 32,4 % til 23,4 % av aksjene i SULT OG TØRST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- TRADISJON INVEST AS gikk fra 15,4 % til 0 % av aksjene i SULT OG TØRST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Finansinntektene i GILEN INVEST AS steg fra 244 901 kr i 2024 til 7,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GILEN INVEST AS gikk fra 32,4 % til 23,4 % av aksjene i SULT OG TØRST AS i 2025.
- GILEN INVEST AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i SKINVESTMENT AS i 2024.
- EPLEVIKTANGEN INVEST AS delte anslagsvis ut 4,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (21,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (21,6 mill. kr).
- Finansinntektene i EPLEVIKTANGEN INVEST AS steg fra 79 353 kr i 2023 til 7,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Sult S4 AS
- Eierandel i: Sult Frogner AS
- Eierandel i: Sult Arrangement AS
- Eierandel i: Sult Sjøholmen AS
- Eierandel i: Sult Villa Grande AS
- Eierandel i: Sult Sporten AS
- Eierandel i: Sult Roklubben AS
- Eierandel i: Sult 29 AS
- Eierandel i: Sult Hvalstrand AS
- Eierandel i: Sult Herregårdskroen AS
- Eierandel i: Sult Hjem AS
- Eierandel i: Nydalen Drift AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.