Anslag · inntektsår 2025
Imtas Personell AS
Org.nr. 997899903 · AS · Rekruttering og formidling av arbeidskraft · Rana
Aksjene i Imtas Personell AS gir de 90 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Imtas Personell AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 76,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,28 % av den samme verdien, så avkastningen er 267,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Imtas Personell AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 2 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1,6 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 9 718 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 760 268 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Imtas Personell AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,6 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,7 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 822 032 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 52,6 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (15 634 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 13 001 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 9 718 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Imtas Personell AS?
Imtas Personell AS eies til slutt av Personlig eier A (10,5 % gjennom Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Ilg AS), Apollo Asset Limited (5,2 % gjennom Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA), Personlig eier B (5,2 % gjennom Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Havila Holding AS → Emini Invest AS og Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Emini Invest AS), Personlig eier C (5,2 % gjennom Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Havila Holding AS → Innidimman AS og Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Innidimman AS) og Personlig eier D (4,3 % gjennom Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Egge & Øen AS → Mce Holding AS og Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Mce Holding AS og Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → MTB Eiendomsutvikling AS → MTB Capital AS → Mce Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Imtas Personell AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Ilg AS | 10,5 % | 287 365 kr | 0 kr |
| Apollo Asset Limited gjennom Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA | 5,2 % | 141 547 kr | – |
| Personlig eier B gjennom Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Havila Holding AS → Emini Invest AS; Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Emini Invest AS | 5,2 % | 141 218 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Havila Holding AS → Innidimman AS; Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Innidimman AS | 5,2 % | 141 218 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Egge & Øen AS → Mce Holding AS; Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Mce Holding AS; Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → MTB Eiendomsutvikling AS → MTB Capital AS → Mce Holding AS | 4,3 % | 117 449 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Havila Holding AS → HSR Invest AS; Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → HSR Invest AS | 4,1 % | 112 974 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Egge & Øen AS → Bjø Holding AS; Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → MTB Eiendomsutvikling AS → MTB Capital AS → Bjø Holding AS | 3,7 % | 100 029 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Sandhei Holding AS | 3,5 % | 94 262 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Nordic Corporate Bank ASA → Pastis AS | 3,4 % | 93 726 kr | 0 kr |
| Canica Holding AG gjennom Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Nordic Corporate Bank ASA → Canica Invest AS → Canica AS → Tvist 3 AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 3,3 % | 88 888 kr | – |
| Personlig eier I gjennom Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Nordic Corporate Bank ASA → Kistefos AS → AS Holding | 2,8 % | 76 119 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Nordic Corporate Bank ASA → Knut Axel Ugland Holding AS → Knut Axel Ugland Invest AS | 1,7 % | 47 520 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Havila Holding AS → Pison AS; Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Pison AS | 1,7 % | 47 073 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA | 1,7 % | 46 059 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Imtas AS → Eqva Industrial Solutions AS → Eqva Industrial Solutions Holding AS → Eqva ASA → Celia Holding AS | 1,5 % | 40 054 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 9 718 kr
Hendelser i eierkjeden
- IMTAS PERSONELL AS delte anslagsvis ut 1,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i IMTAS PERSONELL AS økte med 607 773 kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i IMTAS AS steg fra 123 239 kr i 2024 til 2,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- IMTAS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i IMTAS EIENDOM AS i 2025.
- IMTAS AS gikk fra 65 % til 0 % av aksjene i SKOGAN HOLDING AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i EQVA INDUSTRIAL SOLUTIONS AS falt med 58,1 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i EQVA ASA økte med 39,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- EQVA ASA delte anslagsvis ut 14 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (80 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−28,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (37,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i EQVA ASA økte med 16,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i HAVILA HOLDING AS steg fra 116,4 mill. kr i 2023 til 3,7 mrd. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eier: Apollo Asset Limited
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.