Anslag · inntektsår 2025
Oneco Infra AS
Org.nr. 997768337 · AS · Elektrisk installasjonsarbeid · Arendal
Aksjene i Oneco Infra AS gir de 31 personlige eierne anslagsvis 139 953 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 43 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Oneco Infra AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 37,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,81 % av den samme verdien, så avkastningen er 46,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Oneco Infra AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 17,3 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 22 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 846 062 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 6,6 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Oneco Infra AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 17,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 5,6 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 11,1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 11 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 15,7 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (698 887 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 54,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 560 581 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 434 428 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Oneco Infra AS?
Oneco Infra AS eies til slutt av Personlig eier A (11,4 % gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Vena Saphena AS og Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS), Personlig eier B (11 % gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Netrom AS og Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS), Personlig eier C (7,7 % gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Fem AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS), Personlig eier D (7,7 % gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Noravind Holding AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS) og Personlig eier E (6,2 % gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS og Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Oneco Infra AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS | 11,4 % | 4,9 mill. kr | 31 409 kr |
| Personlig eier B gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Netrom AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS | 11 % | 4,7 mill. kr | 29 711 kr |
| Personlig eier C gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Fem AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS | 7,7 % | 3,3 mill. kr | 15 548 kr |
| Personlig eier D gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Noravind Holding AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS | 7,7 % | 3,3 mill. kr | 15 548 kr |
| Personlig eier E gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS | 6,2 % | 2,7 mill. kr | 9 088 kr |
| Personlig eier F gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Netrom AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS | 5,5 % | 2,3 mill. kr | 5 841 kr |
| Personlig eier G gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Netrom AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS | 5,5 % | 2,3 mill. kr | 5 841 kr |
| Personlig eier H gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Excalibur Holding AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Excalibur Holding AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Excalibur Holding AS | 5,3 % | 2,3 mill. kr | 5 195 kr |
| Personlig eier I gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Gawain AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Gawain AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Gawain AS | 5,3 % | 2,3 mill. kr | 5 195 kr |
| Personlig eier J gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Morgana Holding AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Morgana Holding AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Morgana Holding AS | 5,3 % | 2,3 mill. kr | 5 195 kr |
| Personlig eier K gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS | 5,3 % | 2,3 mill. kr | 4 993 kr |
| Personlig eier L gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS | 5,3 % | 2,3 mill. kr | 4 993 kr |
| Personlig eier M gjennom Oneco AS → Fero AS | 4,4 % | 1,9 mill. kr | 1 396 kr |
| Personlig eier N gjennom Oneco AS → Oci Mipco AS → Beko Holding AS; Oneco AS → Beko Holding AS | 4,1 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Oneco AS → Sincerus AS | 3,1 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 53,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 43 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 139 953 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 434 428 kr
Hendelser i eierkjeden
- ONECO INFRA AS delte anslagsvis ut 22 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (38,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (36,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (53,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ONECO AS økte med 75,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i ONECO AS steg fra 37,4 mill. kr i 2024 til 227,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ONECO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ONECO MOBIL AS i 2025.
- Finansinntektene i AARS INVEST AS steg fra 13,3 mill. kr i 2024 til 91,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- FERO AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (12,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (94 290 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,6 mill. kr).
- Bankinnskuddet i SINCERUS AS økte med 3,4 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 3,3 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- Innskutt egenkapital i ONECO AS falt med 68,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- FERO AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (14,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (105 813 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (12,7 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.