Anslag · inntektsår 2025
Marius Maske AS
Org.nr. 997766792 · AS · Andre egeninvesteringsselskaper · Trondheim
Aksjene i Marius Maske AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 580 662 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 61 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Marius Maske AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 17,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,83 % av den samme verdien, så avkastningen er 21,1 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Marius Maske AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 4,4 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1,5 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Marius Maske AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 4,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 9 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 439 475 kr. Det er i snitt tatt ut 17,6 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 17,3 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (1 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 76,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 797 098 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 632 376 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Marius Maske AS?
Marius Maske AS eies til slutt av Mathias Haugen Maske (49 % gjennom Major Major AS), Simen Haugen Maske (49 % gjennom Mellomformat AS) og Personlig eier (2 %), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Marius Maske AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Mathias Haugen Maske gjennom Major Major AS | 49 % | 29,9 mill. kr | 290 331 kr |
| Simen Haugen Maske gjennom Mellomformat AS | 49 % | 29,9 mill. kr | 290 331 kr |
| Personlig eier | 2 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 76,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 61 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 632 376 kr
Hendelser i eierkjeden
- MARIUS MASKE AS delte anslagsvis ut 14 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (76,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (33 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (95,1 mill. kr).
- Finansinntektene i MARIUS MASKE AS steg fra 2,4 mill. kr i 2024 til 32,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MAJOR MAJOR AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (504 888 kr) pluss årsresultatet 2025 (3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (512 767 kr).
- MELLOMFORMAT AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (23,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (25,3 mill. kr).
- MARIUS MASKE AS delte anslagsvis ut 21,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (99,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (76,1 mill. kr).
- MARIUS MASKE AS gikk fra 2,7 % til 1,4 % av aksjene i SANDWATER FUND I AS i 2024.
- MAJOR MAJOR AS delte anslagsvis ut 5,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (504 888 kr).
- Finansinntektene i MAJOR MAJOR AS steg fra 258 230 kr i 2023 til 2,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i MELLOMFORMAT AS steg fra 87 278 kr i 2023 til 2,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Looping AS
- Eierandel i: Way AS
- Eierandel i: Cimon Medical AS
- Eierandel i: Sandwater Fund i AS
- Eierandel i: Proventure Seed Iii AS
- Eierandel i: Quantik AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.