Anslag · inntektsår 2025
Enebakkveien 309 AS
Org.nr. 997671376 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Enebakkveien 309 AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Enebakkveien 309 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 55,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,54 % av den samme verdien, så avkastningen er 102,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Enebakkveien 309 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 3,7 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1,9 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 45 573 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,4 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Enebakkveien 309 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 3,7 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 180 096 kr og den langsiktige gjelden økte med 6,2 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 943 853 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 16 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (58 959 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 36 212 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 36 649 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Enebakkveien 309 AS?
Enebakkveien 309 AS eies til slutt av Personlig eier A (14,3 % gjennom Thrane-Steen Næringsbygg AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Finans AS), Personlig eier B (14,3 % gjennom Thrane-Steen Næringsbygg AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Forvaltning AS), Personlig eier C (14 % gjennom Thrane-Steen Næringsbygg AS → Bello Invest AS), Personlig eier D (9,5 % gjennom Thrane-Steen Næringsbygg AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS) og Personlig eier E (9,5 % gjennom Thrane-Steen Næringsbygg AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Enebakkveien 309 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Thrane-Steen Næringsbygg AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Finans AS | 14,3 % | 777 564 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Thrane-Steen Næringsbygg AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Forvaltning AS | 14,3 % | 777 564 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Thrane-Steen Næringsbygg AS → Bello Invest AS | 14 % | 759 481 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Thrane-Steen Næringsbygg AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS | 9,5 % | 516 247 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Thrane-Steen Næringsbygg AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS | 9,5 % | 516 247 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Thrane-Steen Næringsbygg AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS | 9,5 % | 516 247 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Thrane-Steen Næringsbygg AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Finans AS → Enig TS AS | 4,8 % | 259 162 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Thrane-Steen Næringsbygg AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Finans AS → Enig TS AS | 4,8 % | 259 162 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Thrane-Steen Næringsbygg AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Finans AS → Enig TS AS | 4,8 % | 259 162 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Thrane-Steen Næringsbygg AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Forvaltning AS → Thrane-Steen Forvaltning Holding AS | 4,8 % | 259 162 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Thrane-Steen Næringsbygg AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Forvaltning AS → Thrane-Steen Forvaltning Holding AS | 4,8 % | 259 162 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Thrane-Steen Næringsbygg AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS | 0,1 % | 6 220 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 6,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 36 649 kr
Hendelser i eierkjeden
- ENEBAKKVEIEN 309 AS delte anslagsvis ut 751 737 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (6,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (872 178 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,5 mill. kr).
- THRANE-STEEN GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 18 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (222,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (225,2 mill. kr).
- THRANE-STEEN AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (64,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (75,9 mill. kr).
- THRANE-STEEN FORVALTNING AS delte anslagsvis ut 24,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (196,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (52,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (224,4 mill. kr).
- THRANE-STEEN II AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (18,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−24 076 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,2 mill. kr).
- ENEBAKKVEIEN 309 AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,4 mill. kr).
- THRANE-STEEN NÆRINGSBYGG AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (182,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (44,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (207,5 mill. kr).
- THRANE-STEEN GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 21,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (228,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (15,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (222,9 mill. kr).
- THRANE-STEEN AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (65,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (64,5 mill. kr).
- THRANE-STEEN II AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (18,3 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.