Anslag · inntektsår 2025
Gabel Eiendom AS
Org.nr. 997659473 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Gabel Eiendom AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Gabel Eiendom AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 0,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,2 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Gabel Eiendom AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 6 521 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 12 798 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 2 468 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Gabel Eiendom AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 6 521 kr. Bankinnskuddene falt med 53 759 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 9 582 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 4 895 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 5 956 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Gabel Eiendom AS?
Gabel Eiendom AS eies til slutt av Personlig eier A (50 % gjennom T-2 Holding AS), Personlig eier B (25 % gjennom T-2 Invest AS) og Personlig eier C (25 % gjennom Thinkahead AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Gabel Eiendom AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom T-2 Holding AS | 50 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom T-2 Invest AS | 25 % | 588 893 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Thinkahead AS | 25 % | 588 893 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 5 956 kr
Hendelser i eierkjeden
- T-2 HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (28,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (31,1 mill. kr).
- Finansinntektene i T-2 HOLDING AS steg fra 2,1 mill. kr i 2024 til 28,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- T-2 HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i T-2 PROSJEKT AS i 2025.
- T-2 INVEST AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (18,8 mill. kr).
- Finansinntektene i T-2 INVEST AS steg fra 1,4 mill. kr i 2024 til 12,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- T-2 INVEST AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i T-2 PROSJEKT AS i 2025.
- Finansinntektene i THINKAHEAD AS steg fra 1 mill. kr i 2024 til 11,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- THINKAHEAD AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i T-2 PROSJEKT AS i 2025.
- T-2 HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,7 mill. kr).
- Finansinntektene i T-2 HOLDING AS steg fra 0 kr i 2023 til 2,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i T-2 INVEST AS steg fra 0 kr i 2023 til 1,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- THINKAHEAD AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (940 649 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,2 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.