Anslag · inntektsår 2025
Sensocure AS
Org.nr. 997608445 · AS · Produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter · Horten
Aksjene i Sensocure AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 27 480 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 18,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Sensocure AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −80,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,72 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Sensocure AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 12,3 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 7,2 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 4,2 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 19,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 172 574 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 169 433 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sensocure AS?
Sensocure AS eies til slutt av Tor Inge Tønnessen (15,5 % gjennom Monitum Holding AS), Svein Inge Forland (14,2 % gjennom Hyko Invest AS), Jan Håkon Kallevig (13,2 % gjennom CCT Holding AS), Eic Fund (7,9 %) og Stein Ivar Hansen (4,7 % gjennom Ascent Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sensocure AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Tor Inge Tønnessen gjennom Monitum Holding AS | 15,5 % | 2,9 mill. kr | 11 358 kr |
| Svein Inge Forland gjennom Hyko Invest AS. Eier også aksjer i Wakandi Holding AS (0,08 %), Kragerø Golf AS (under 0,01 %) | 14,2 % | 2,7 mill. kr | 8 958 kr |
| Jan Håkon Kallevig gjennom CCT Holding AS | 13,2 % | 2,5 mill. kr | 7 164 kr |
| Eic Fund (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 7,9 % | 1,5 mill. kr | – |
| Stein Ivar Hansen gjennom Ascent Invest AS | 4,7 % | 872 099 kr | 0 kr |
| Trond Herje gjennom Ascent Invest AS. Eier også aksjer i Haga Golf AS (0,06 %) | 4,7 % | 872 099 kr | 0 kr |
| Siva - Selskapet for Industrivekst SF gjennom Kobben AS | 4,6 % | 852 173 kr | – |
| Jan Wessel Bratterud gjennom Kobben AS → Jarlsberg Partners Management AS → Ceonor AS; Jarlsberg Partners Management AS → Ceonor AS | 2 % | 382 388 kr | 0 kr |
| Ola Kristian Ølstad gjennom Mester Blomst AS; Aqua Victoria AS. Eier også aksjer i Transportfinans AS (100 %), Kvernbakken 6 AS (34 %), Neat Norway AS (33,33 %), NXT Learning AS (1,8 %), Abg Sundal Collier Holding ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 2 % | 369 570 kr | 0 kr |
| Erling Johannes Ølstad gjennom Mester Blomst AS; Aqua Victoria AS. Eier også aksjer i Neat Norway AS (33,33 %), Rest AS (20 %), Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %), Dof Group ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %) | 2 % | 369 569 kr | 0 kr |
| Tore Hopen gjennom Kobben AS → Vestcorp 2 AS → Vestcorp AS; Vestcorp AS | 2 % | 367 172 kr | 0 kr |
| Morten Christian Christoffersen gjennom Batjak AS. Eier også aksjer i Handelskompaniet AS (100 %), Cand Pharm C. Cristoffersen AS (99,98 %), C Christoffersen Farge AS (61,54 %), Cloudberry Clean Energy ASA (0,01 %), Scatec ASA (under 0,01 %) og 5 andre | 1,8 % | 339 508 kr | 0 kr |
| Torbjørn Haukvik gjennom Haukvik AS. Eier også aksjer i Yara International ASA (under 0,01 %), Norsk Hydro ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 1,7 % | 321 676 kr | 0 kr |
| Bjørnar Westbye Ølstad gjennom Mester Blomst AS. Eier også aksjer i Nordic Mining ASA (under 0,01 %), Vow ASA (under 0,01 %) | 1,4 % | 263 357 kr | 0 kr |
| Kristian Westbye Ølstad gjennom Mester Blomst AS. Eier også aksjer i Kitron ASA (under 0,01 %) | 1,4 % | 263 357 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 23,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 18,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 169 433 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i SENSOCURE AS økte fra 192 125 til 242 933 i 2025, og 5 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Bankinnskuddet i CCT HOLDING AS økte med 4,2 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 2,4 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- CCT HOLDING AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i 4HUMAN INVEST AS i 2025.
- MESTER BLOMST AS delte anslagsvis ut 15 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (151,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (31,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (168 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i SENSOCURE AS økte med 5,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i SENSOCURE AS økte fra 172 826 til 192 125 i 2024, og 3 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- CCT HOLDING AS gikk fra 4,4 % til 1,1 % av aksjene i 4HUMAN INVEST AS i 2024.
- HYKO INVEST AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (47,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (47,5 mill. kr).
- MESTER BLOMST AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (118,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (42,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (151,5 mill. kr).
- MESTER BLOMST AS gikk fra 49,2 % til 0 % av aksjene i WINGMEN NORGE AS i 2024.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.