Anslag · inntektsår 2025
Colosseum Park Syd AS
Org.nr. 997510755 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Colosseum Park Syd AS gir de 20 personlige eierne anslagsvis 101 824 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 33,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Colosseum Park Syd AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 28,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,79 % av den samme verdien, så avkastningen er 36,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Colosseum Park Syd AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2,3 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 684 792 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Colosseum Park Syd AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 2,5 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 666 481 kr. Det er i snitt tatt ut 13,6 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 25,5 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (533 563 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 33,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 329 313 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 331 663 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Colosseum Park Syd AS?
Colosseum Park Syd AS eies til slutt av Personlig eier A (15 % gjennom Colosseum Helse og Handel AS → Octillion Invest AS), Personlig eier B (13,4 % gjennom Colosseum Helse og Handel AS → Lapas AS → Lapas Holding AS), Personlig eier C (10 % gjennom Colosseum Helse og Handel AS → Chamar AS), Von Tangen & Sons LTD NUF (10 % gjennom Colosseum Helse og Handel AS) og Personlig eier D (9 % gjennom Colosseum Helse og Handel AS → Braveheart Capital AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Colosseum Park Syd AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Colosseum Helse og Handel AS → Octillion Invest AS | 15 % | 5 mill. kr | 32 849 kr |
| Personlig eier B gjennom Colosseum Helse og Handel AS → Lapas AS → Lapas Holding AS | 13,4 % | 4,5 mill. kr | 27 468 kr |
| Personlig eier C gjennom Colosseum Helse og Handel AS → Chamar AS | 10 % | 3,4 mill. kr | 16 033 kr |
| Von Tangen & Sons LTD NUF gjennom Colosseum Helse og Handel AS | 10 % | 3,4 mill. kr | – |
| Personlig eier D gjennom Colosseum Helse og Handel AS → Braveheart Capital AS | 9 % | 3 mill. kr | 12 670 kr |
| Personlig eier E gjennom Colosseum Helse og Handel AS → BMT Utvikling AS; Colosseum Helse og Handel AS → Nannik AS | 7,1 % | 2,4 mill. kr | 6 402 kr |
| Personlig eier F gjennom Colosseum Helse og Handel AS → BMT Utvikling AS; Colosseum Helse og Handel AS → Nannik AS | 7,1 % | 2,4 mill. kr | 6 402 kr |
| Personlig eier G gjennom Colosseum Helse og Handel AS → MH Capital AS | 5 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Colosseum Helse og Handel AS → MH Capital AS | 5 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Colosseum Helse og Handel AS → CM Kapital AS | 5 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Colosseum Helse og Handel AS → Bixby Holding AS | 3 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Colosseum Helse og Handel AS → Lapas AS → Anne-Lene Langøy Holding AS | 2,2 % | 739 925 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Colosseum Helse og Handel AS → Lapas AS → Dosmil AS | 2,2 % | 739 925 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Colosseum Helse og Handel AS → Lapas AS → Gyntland AS | 2,2 % | 739 925 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Colosseum Helse og Handel AS → Thoca Invest AS | 0,8 % | 265 087 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 42 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 33,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 101 824 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 331 663 kr
Hendelser i eierkjeden
- COLOSSEUM PARK SYD AS delte anslagsvis ut 11,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (13,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (11,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (13 mill. kr).
- VATNE COMMERCIAL AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i COLOSSEUM PARK SYD AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i COLOSSEUM HELSE OG HANDEL AS økte med 123,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i COLOSSEUM HELSE OG HANDEL AS steg fra 86 kr i 2024 til 16 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i LAPAS AS falt med 100 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i LAPAS AS steg fra 103,7 mill. kr i 2024 til 445 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LAPAS AS gikk fra 33,5 % til 0 % av aksjene i FSV GROUP AS i 2025.
- LAPAS AS gikk fra 16,7 % til 0 % av aksjene i BRIESE ECO FEEDER AS i 2025.
- LAPAS AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN PSV III AS i 2025.
- LAPAS AS gikk fra 1,2 % til 0,2 % av aksjene i OBSERVE MEDICAL ASA i 2025.
- Innskutt egenkapital i OCTILLION INVEST AS økte med 30 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- CHAMAR AS delte anslagsvis ut 83 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (165,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (16,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (99,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i CHAMAR AS falt med 11,5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- CHAMAR AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i CHAMAR SHIPPING AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 23,8 % til 11,9 % av aksjene i TACOMA TRADER AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 14,9 % til 7,5 % av aksjene i ASKER LAGER INVEST AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 11,3 % til 5,8 % av aksjene i BRØNNØYSUND KONTORBYGG AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 4,9 % til 2,5 % av aksjene i HERCULES SUPPLY AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 4,6 % til 2 % av aksjene i BRUDELI GREEN MOBILITY AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 4,5 % til 2,2 % av aksjene i NORDIC PORTO AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i NORDIC CHEMTANKERS AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 3 % til 1,5 % av aksjene i UGLAND SUPRAMAX AS i 2025.
- CHAMAR AS gikk fra 2,3 % til 1,1 % av aksjene i VIBORG LOGISTICS DENMARK AS i 2025.
- COLOSSEUM PARK SYD AS delte anslagsvis ut 15,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (15,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (13,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13,1 mill. kr).
- LAPAS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BRATTVAAG GROUP AS i 2024.
- Finansinntektene i BMT UTVIKLING AS steg fra 10,5 mill. kr i 2023 til 84,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BMT UTVIKLING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i ROSENHOLMVEIEN 6 AS i 2024.
- BMT UTVIKLING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i ROSENHOLMVEIEN 8 AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i CHAMAR AS falt med 10 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.