Anslag · inntektsår 2025
Montørgruppen AS
Org.nr. 997494849 · AS · Uoppgitt · Stavanger
Aksjene i Montørgruppen AS gir de 36 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 13,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Montørgruppen AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 4,9 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 3,3 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 228 198 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,9 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Montørgruppen AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 4,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 4,9 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1,6 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 9 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (183 557 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 36,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 359 647 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 114 099 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Montørgruppen AS?
Montørgruppen AS eies til slutt av Personlig eier A (5,8 %), Personlig eier B (5,8 %), Personlig eier C (5,8 %), Personlig eier D (5,8 %) og Personlig eier E (5,8 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Montørgruppen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 5,8 % | 760 231 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 5,8 % | 760 231 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 5,8 % | 760 231 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 5,8 % | 760 231 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 5,8 % | 760 231 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 5,8 % | 758 911 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 5,8 % | 758 911 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 5,8 % | 758 911 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 5,5 % | 727 235 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 5,3 % | 700 838 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom RTS Holding AS | 4,9 % | 642 765 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 4,8 % | 636 166 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 4,7 % | 620 328 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 4,7 % | 619 008 kr | 0 kr |
| Personlig eier O | 4,7 % | 613 728 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 16,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 13,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 114 099 kr
Hendelser i eierkjeden
- MONTØRGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 3,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (680 399 kr) pluss årsresultatet 2024 (3,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (667 575 kr).
- Finansinntektene i MONTØRGRUPPEN AS steg fra 8 799 kr i 2023 til 3,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Tempo Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.