Anslag · inntektsår 2025
Hydra Systems AS
Org.nr. 997479890 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Sola
Aksjene i Hydra Systems AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Hydra Systems AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 161,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,42 % av den samme verdien, så avkastningen er 382,6 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Hydra Systems AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 10,2 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 19 667 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 3,8 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Hydra Systems AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 10,2 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 31 639 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 9,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 75 242 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 19 667 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Hydra Systems AS?
Hydra Systems AS eies til slutt av Norvestor Vii L.P (44,1 % gjennom Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS), Norvestor Vii Os L.P (13,9 % gjennom Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS), Personlig eier A (9,2 % gjennom Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS → RR Invest Holding AS), Personlig eier B (6,5 % gjennom Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS → Emo Invest AS) og Personlig eier C (5,5 % gjennom Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS → Emo Invest AS → Smyren Invest AS og Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS → Smyren Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Hydra Systems AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Norvestor Vii L.P gjennom Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 44,1 % | 1,6 mill. kr | – |
| Norvestor Vii Os L.P gjennom Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 13,9 % | 519 723 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS → RR Invest Holding AS | 9,2 % | 343 672 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS → Emo Invest AS | 6,5 % | 243 181 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS → Emo Invest AS → Smyren Invest AS; Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS → Smyren Invest AS | 5,5 % | 206 622 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS → Fonsmagna Invest AS | 4,6 % | 171 819 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS → MG Southhome AS | 1,6 % | 58 880 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS → Ages Consulting AS | 1,2 % | 42 955 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS → Ages Consulting AS | 1,2 % | 42 955 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS → Pahs Holding AS | 1,2 % | 42 955 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS → Pahs Holding AS | 1,2 % | 42 955 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS → Sernet Invest AS | 1,2 % | 42 955 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS → Sernet Invest AS | 1,2 % | 42 955 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS → Emo Invest AS → Smooth Bay Invest AS | 0,9 % | 34 803 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Hydra Well Intervention AS → Hydrawell Holding AS → Emo Invest AS → Ulf Hjelmeland Invest AS | 0,9 % | 34 803 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 19 667 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i HYDRA WELL INTERVENTION AS falt med 10,5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i HYDRAWELL HOLDING AS falt med 307,5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i RR INVEST HOLDING AS steg fra 5,9 mill. kr i 2024 til 32,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SMYREN INVEST AS delte anslagsvis ut 13,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (20,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,2 mill. kr).
- SMYREN INVEST AS gikk fra 30 % til 10 % av aksjene i EMO INVEST AS i 2025.
- FONSMAGNA INVEST AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (26,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−4,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i HYDRA WELL INTERVENTION AS økte med 12,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i HYDRAWELL HOLDING AS falt med 66,7 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i EMO INVEST AS steg fra 998 827 kr i 2023 til 4,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.