Anslag · inntektsår 2025
Armaturfabrikken AS
Org.nr. 997410548 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Indre Fosen
Aksjene i Armaturfabrikken AS gir de 23 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Armaturfabrikken AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 177 638 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 67 218 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Armaturfabrikken AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 177 638 kr. Bankinnskuddene økte med 404 767 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Armaturfabrikken AS?
Armaturfabrikken AS eies til slutt av Personlig eier A (41,1 % gjennom Steen Eiendom AS → CNC Produkter AS → CNC-Holding AS → Pennasmia AS og Steen Eiendom AS → CNC Produkter AS → CNC-Holding AS og Steen Eiendom AS → Pennasmia AS), Personlig eier B (25 % gjennom Steen Eiendom AS), Personlig eier C (11,2 % gjennom Steen Eiendom AS → CNC Produkter AS → CNC-Holding AS og Steen Eiendom AS), Personlig eier D (11,1 % gjennom Steen Eiendom AS → CNC Produkter AS → CNC-Holding AS og Steen Eiendom AS) og Personlig eier E (1,7 % gjennom Steen Eiendom AS → CNC Produkter AS → CNC-Holding AS → Biondi AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Armaturfabrikken AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Steen Eiendom AS → CNC Produkter AS → CNC-Holding AS → Pennasmia AS; Steen Eiendom AS → CNC Produkter AS → CNC-Holding AS; Steen Eiendom AS → Pennasmia AS | 41,1 % | 607 497 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Steen Eiendom AS | 25 % | 369 152 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Steen Eiendom AS → CNC Produkter AS → CNC-Holding AS; Steen Eiendom AS | 11,2 % | 165 559 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Steen Eiendom AS → CNC Produkter AS → CNC-Holding AS; Steen Eiendom AS | 11,1 % | 164 551 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Steen Eiendom AS → CNC Produkter AS → CNC-Holding AS → Biondi AS | 1,7 % | 24 569 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Steen Eiendom AS → CNC Produkter AS → CNC-Holding AS → TCT Holding AS → Investitude AS | 1,5 % | 22 037 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Steen Eiendom AS → CNC Produkter AS → CNC-Holding AS → TCT Holding AS → Bill Invest AS | 0,7 % | 9 607 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Steen Eiendom AS → CNC Produkter AS → CNC-Holding AS → TCT Holding AS → Kre Invest AS | 0,7 % | 9 607 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Steen Eiendom AS → CNC Produkter AS → CNC-Holding AS → TCT Holding AS → Siglo Invest AS | 0,7 % | 9 607 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Steen Eiendom AS → CNC Produkter AS → CNC-Holding AS → TCT Holding AS → Tome Invest AS | 0,7 % | 9 607 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Steen Eiendom AS → CNC Produkter AS → CNC-Holding AS → TCT Holding AS → Brekke Larsen AS | 0,6 % | 9 405 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Steen Eiendom AS → CNC Produkter AS → CNC-Holding AS → TCT Holding AS → Togunn Invest AS | 0,6 % | 8 396 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Steen Eiendom AS → CNC Produkter AS → CNC-Holding AS → Biondi AS | 0,4 % | 6 142 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Steen Eiendom AS → CNC Produkter AS → CNC-Holding AS → TCT Holding AS → Helift AS → Sun2h AS | 0,4 % | 5 572 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Steen Eiendom AS → CNC Produkter AS → CNC-Holding AS → TCT Holding AS → Helift AS → Hammerhead Technology AS | 0,4 % | 5 489 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- TCT HOLDING AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (28,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (30,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (28,3 mill. kr).
- BIONDI AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (652 454 kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (732 154 kr).
- CNC PRODUKTER AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (6,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (7,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (12,4 mill. kr).
- CNC PRODUKTER AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MSP AS i 2024.
- TCT HOLDING AS delte anslagsvis ut 120,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (27,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (121,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (28,2 mill. kr).
- BIONDI AS delte anslagsvis ut 1,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (569 201 kr) pluss årsresultatet 2024 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (652 454 kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.