Anslag · inntektsår 2025
Hammeråsparken AS
Org.nr. 997403096 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Vestnes
Aksjene i Hammeråsparken AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Hammeråsparken AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 442 521 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 167 450 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Hammeråsparken AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 442 521 kr. Bankinnskuddene falt med 129 147 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Hammeråsparken AS?
Hammeråsparken AS eies til slutt av Personlig eier A (17,3 % gjennom Alsco Eiendom AS → Alsco AS → Akvamarin Forvaltning AS → B & J Holding AS), Personlig eier B (16,4 % gjennom Alsco Eiendom AS → Alsco AS → Jea Invest AS), Villa Invest ANS (13,5 % gjennom Alsco Eiendom AS → Alsco AS → Villa Group Invest AS), Personlig eier C (9 % gjennom Berg-Invest AS) og Personlig eier D (8,7 % gjennom Berg-Invest AS → Anikken Berg Holding AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Hammeråsparken AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Alsco Eiendom AS → Alsco AS → Akvamarin Forvaltning AS → B & J Holding AS | 17,3 % | 278 799 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Alsco Eiendom AS → Alsco AS → Jea Invest AS | 16,4 % | 263 608 kr | 0 kr |
| Villa Invest ANS gjennom Alsco Eiendom AS → Alsco AS → Villa Group Invest AS | 13,5 % | 217 551 kr | – |
| Personlig eier C gjennom Berg-Invest AS | 9 % | 144 683 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Berg-Invest AS → Anikken Berg Holding AS | 8,7 % | 139 779 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Berg-Invest AS → Kristine Berg Holding AS | 8,7 % | 139 779 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Berg-Invest AS → Ole Erik Berg Holding AS | 8,7 % | 139 779 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Mørekrysset AS | 5 % | 81 219 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Mørekrysset AS → Tonsan Holding AS | 5 % | 80 252 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Mørekrysset AS → Tveitan AS | 2,5 % | 40 126 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Mørekrysset AS → Tveitan AS | 2,5 % | 40 126 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Alsco Eiendom AS → Alsco AS → Jea Invest AS | 1,9 % | 30 488 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Alsco Eiendom AS → Alsco AS → Akvamarin Forvaltning AS → Balto Asset Management AS | 0,9 % | 15 293 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i ALSCO AS økte med 21,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i AKVAMARIN FORVALTNING AS steg fra 756 456 kr i 2024 til 7,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i ALSCO EIENDOM AS steg fra 182 563 kr i 2023 til 1,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ALSCO AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i SKIHEIS PARTNER AS i 2024.
- ALSCO AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i ATLANTIC SAPPHIRE ASA i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Villa Invest ANS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.