Anslag · inntektsår 2025
Jærveien 4 AS
Org.nr. 997372921 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Sandnes
Aksjene i Jærveien 4 AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 631 796 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Jærveien 4 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,8 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Jærveien 4 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,8 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 519 344 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 41 838 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Jærveien 4 AS?
Jærveien 4 AS eies til slutt av Egil Mønnich (20 % gjennom Prosjekt Jærveien AS → Mønnich AS), May Årsvold Mønnich (20 % gjennom Prosjekt Jærveien AS → Mønnich AS), Hanne Folkvord Nordland (10,4 % gjennom Prosjekt Jærveien AS → Folkvord Invest AS), Ingebret Folkvord (10,4 % gjennom Prosjekt Jærveien AS → Folkvord Invest AS) og Margot Folkvord (10,4 % gjennom Prosjekt Jærveien AS → Folkvord Invest AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Jærveien 4 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Egil Mønnich gjennom Prosjekt Jærveien AS → Mønnich AS | 20 % | 126 359 kr | 0 kr |
| May Årsvold Mønnich gjennom Prosjekt Jærveien AS → Mønnich AS | 20 % | 126 359 kr | 0 kr |
| Hanne Folkvord Nordland gjennom Prosjekt Jærveien AS → Folkvord Invest AS. Eier også aksjer i Scatec ASA (under 0,01 %) | 10,4 % | 65 812 kr | 0 kr |
| Ingebret Folkvord gjennom Prosjekt Jærveien AS → Folkvord Invest AS. Eier også aksjer i Ifol AS (100 %), Alginor ASA (under 0,01 %), Klaveness Combination Carriers ASA (under 0,01 %) | 10,4 % | 65 812 kr | 0 kr |
| Margot Folkvord gjennom Prosjekt Jærveien AS → Folkvord Invest AS | 10,4 % | 65 812 kr | 0 kr |
| Marte Folkvord-Ramirez gjennom Prosjekt Jærveien AS → Folkvord Invest AS | 10,4 % | 65 812 kr | 0 kr |
| Olav Folkvord gjennom Prosjekt Jærveien AS → Folkvord Invest AS. Eier også aksjer i Yara International ASA (under 0,01 %), Norsk Hydro ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 8,3 % | 52 650 kr | 0 kr |
| Maren Mønnich gjennom Prosjekt Jærveien AS → Mønnich AS | 5 % | 31 590 kr | 0 kr |
| Morten Mønnich gjennom Prosjekt Jærveien AS → Mønnich AS | 5 % | 31 590 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 789 745 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 631 796 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i FOLKVORD INVEST AS steg fra 4 mill. kr i 2024 til 14,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MØNNICH AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (91,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (8,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (94,3 mill. kr).
- FOLKVORD INVEST AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (12 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13,7 mill. kr).
- Finansinntektene i FOLKVORD INVEST AS steg fra 1,1 mill. kr i 2023 til 4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MØNNICH AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (72,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (22,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (91,1 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.