Anslag · inntektsår 2025
Bjerkakerfjæra AS
Org.nr. 997305302 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Tromsø
Aksjene i Bjerkakerfjæra AS gir de 77 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 9,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Bjerkakerfjæra AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 1,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,64 % av den samme verdien, så avkastningen er 2,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Bjerkakerfjæra AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 366 031 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 145 552 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 138 506 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Bjerkakerfjæra AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 366 031 kr. Bankinnskuddene økte med 463 404 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 3,6 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 117 301 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 9,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 73 567 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 72 914 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Bjerkakerfjæra AS?
Bjerkakerfjæra AS eies til slutt av Personlig eier A (9,3 % gjennom Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → LLH Invest AS → LLH 3 AS og Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → Cobe Invest i AS → LLH Invest AS → LLH 3 AS og Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → LLH 3 AS), Personlig eier B (9,3 % gjennom Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → Klevenstern AS), Personlig eier C (9,3 % gjennom Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → Mecca Invest AS), Personlig eier D (6,3 % gjennom Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → Setra CH AS → Setra Surna AS og Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → Setra Surnadal Ii AS → Setra Surna AS) og Personlig eier E (5,3 % gjennom Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → Stevefisk AS → Stevefisk Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Bjerkakerfjæra AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → LLH Invest AS → LLH 3 AS; Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → Cobe Invest i AS → LLH Invest AS → LLH 3 AS; Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → LLH 3 AS | 9,3 % | 838 204 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → Klevenstern AS | 9,3 % | 837 833 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → Mecca Invest AS | 9,3 % | 837 833 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → Setra CH AS → Setra Surna AS; Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → Setra Surnadal Ii AS → Setra Surna AS | 6,3 % | 573 900 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → Stevefisk AS → Stevefisk Holding AS | 5,3 % | 483 069 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → KHH Invest AS | 4,8 % | 434 968 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → J A Johnsen AS | 2,8 % | 255 742 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → J A Johnsen AS | 2,8 % | 255 742 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → LLH Invest AS → LLH 3 AS; Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → LLH 3 AS | 2,3 % | 206 439 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS | 1,9 % | 172 033 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → Coka AS | 1,7 % | 153 008 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → FFTW AS | 1,7 % | 153 008 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → Setra CH AS → Setra Surna AS; Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → Setra Surnadal Ii AS → Setra Surna AS | 1,7 % | 152 765 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → Setra CH AS → Setra Surna AS; Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → Setra Surnadal Ii AS → Setra Surna AS | 1,7 % | 152 765 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → Setra CH AS → Setra Surna AS; Barlindhaug Eiendom AS → Consto Holding AS → Setra Surnadal Ii AS → Setra Surna AS | 1,7 % | 152 765 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 11,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 9,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 72 914 kr
Hendelser i eierkjeden
- BARLINDHAUG EIENDOM AS gikk fra 100 % til 40 % av aksjene i KJØLEN AS i 2025.
- BARLINDHAUG EIENDOM AS gikk fra 100 % til 75 % av aksjene i SKOGFARET BÆRUM AS i 2025.
- CONSTO HOLDING AS gikk fra 33,9 % til 22,6 % av aksjene i COBE INVEST I AS i 2025.
- BARLINDHAUG EIENDOM AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i KIRKENES MARITIME PARK AS i 2024.
- KLEVENSTERN AS delte anslagsvis ut 30,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (544,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (11 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (525 mill. kr).
- J A JOHNSEN AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (102,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (94,3 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.