Anslag · inntektsår 2025
Energima Trondheim AS
Org.nr. 997281276 · AS
Aksjene i Energima Trondheim AS gir de 18 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 186 930 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Energima Trondheim AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 10,3 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 3,9 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Energima Trondheim AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 297 229 kr. Bankinnskuddene falt med 7,7 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 17,8 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 317 783 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Energima Trondheim AS?
Energima Trondheim AS eies til slutt av Procuritas Vii Investment AB (60,7 % gjennom Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS og Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS og Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS), State Of Wisconsin Investment Board (11 % gjennom Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS og Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS og Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS), Personlig eier A (10,6 % gjennom Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS og Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → HM Holdning AS og Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS), Personlig eier B (10,2 % gjennom Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → A.M. Holding AS og Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → A.M. Holding AS og Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energi Control AS) og Personlig eier C (0,9 % gjennom Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Pemo Eiendom AS → Tyren Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Energima Trondheim AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Procuritas Vii Investment AB gjennom Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS; Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS; Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 60,7 % | 113 405 kr | – |
| State Of Wisconsin Investment Board gjennom Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS; Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS; Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 11 % | 20 652 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS; Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → HM Holdning AS; Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS | 10,6 % | 19 817 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → A.M. Holding AS; Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → A.M. Holding AS; Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energi Control AS | 10,2 % | 19 138 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Pemo Eiendom AS → Tyren Holding AS | 0,9 % | 1 734 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Willassen Invest AS | 0,7 % | 1 305 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Bjerke Gruppen AS → Elin Invest AS | 0,7 % | 1 259 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Bjerke Gruppen AS → Henning Invest AS | 0,7 % | 1 259 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → FKR Holding AS | 0,5 % | 912 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Charmilla Invest AS | 0,3 % | 537 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HR-Ledelse AS | 0,3 % | 480 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HR-Ledelse AS | 0,3 % | 480 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → N. J. Holding AS | 0,2 % | 424 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Aeb Holding & Co AS | 0,2 % | 371 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Økovent AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Flutter INC AS | 0,2 % | 303 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 233 663 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 186 930 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA TRONDHEIM AS falt med 12,6 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ENERGIMA TRØNDELAG AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ENERGIMA TRONDHEIM AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ØKOVENT AS delte anslagsvis ut 4,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (7,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,9 mill. kr).
- ØKOVENT AS gikk fra 14,9 % til 0 % av aksjene i HOFSTADVEIEN 42 AS i 2025.
- ØKOVENT AS gikk fra 3,1 % til 0 % av aksjene i ØKOVENT AS i 2025.
- ENERGIMA GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 86,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (352,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (65,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (331,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA GRUPPEN AS økte med 189,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA BIDCO AS økte med 124,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA MIDCO AS økte med 124,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA MANCO II AS økte med 43,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA TOPCO AS økte med 139,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA TRONDHEIM AS økte med 2,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ØKOVENT AS delte anslagsvis ut 2,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (7,7 mill. kr).
- ENERGIMA GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 70,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (270,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (152,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (352,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA GRUPPEN AS falt med 78,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 92 % til 0 % av aksjene i PROMAG AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 91 % til 0 % av aksjene i ENERGIMA GRUPPEN EIENDOM AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 67,5 % til 0 % av aksjene i PROPERATE AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 45 % til 0 % av aksjene i FOCUS ELEKTRO AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i DE SERVICE AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 4 % til 0 % av aksjene i INFRAVENT AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i WOLFF EIENDOM AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.