Anslag · inntektsår 2025
Gamleveien 1 AS
Org.nr. 997280725 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Gamleveien 1 AS gir de 67 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 214 203 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Gamleveien 1 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 337 130 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 9,7 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 127 570 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Gamleveien 1 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 337 130 kr. Den langsiktige gjelden økte med 58 796 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 766 685 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Gamleveien 1 AS?
Gamleveien 1 AS eies til slutt av Oslo Light Industries S..R.L (62,4 % gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oslo Light Industries AS og Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Oslo Light Industries AS), Personlig eier A (7,6 % gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Annima AS), Personlig eier B (2,1 % gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Laboremus Industrier AS), Personlig eier C (1,6 % gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → LJM AS) og Personlig eier D (1,1 % gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Regom Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Gamleveien 1 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Oslo Light Industries S..R.L gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oslo Light Industries AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Oslo Light Industries AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 62,4 % | 133 585 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Annima AS | 7,6 % | 16 255 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Laboremus Industrier AS | 2,1 % | 4 604 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → LJM AS | 1,6 % | 3 455 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Regom Invest AS | 1,1 % | 2 419 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Romson Invest AS | 1 % | 2 226 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Vestsiden Holding AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Vestsiden Holding AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Vestsiden Holding AS | 1 % | 2 136 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → MRF Holding AS | 1 % | 2 058 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → PRF Holding AS | 1 % | 2 058 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Real Value AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Real Value AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Real Value AS | 0,9 % | 2 011 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Abn Invest AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Abn Invest AS; Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Abn Invest AS | 0,9 % | 1 975 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Atlantic Trading Company Norway AS | 0,8 % | 1 633 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Acane AS | 0,8 % | 1 633 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Monar Invest AS | 0,7 % | 1 489 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Logcap Steel AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Bess Invest AS | 0,6 % | 1 230 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 267 754 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 214 203 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- GAMLEVEIEN 1 AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (167 754 kr) pluss årsresultatet 2025 (5,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (858 356 kr).
- ORO 20 AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GAMLEVEIEN 1 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i LOGCAP STEEL AS økte med 58,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i LOGCAP INVEST AS falt med 422,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ANNIMA AS gikk fra 13,5 % til 0 % av aksjene i HANDELSEIENDOM GJØVIK AS i 2025.
- ANNIMA AS gikk fra 8,7 % til 0 % av aksjene i REVIER SERVERING AS i 2025.
- ANNIMA AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i ATT STAYS AS i 2025.
- OROEIENDOM AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (164,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (44,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (183,7 mill. kr).
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 2 % av aksjene i ORO BREIVOLLBYEN AS i 2025.
- OROEIENDOM AS gikk fra 25,4 % til 6,4 % av aksjene i CARLS AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i JOHS. HANSEN & CO AS økte med 13,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 13,5 % til 0 % av aksjene i HANDELSEIENDOM GJØVIK AS i 2025.
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 8,8 % til 0 % av aksjene i REVIER SERVERING AS i 2025.
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i ATT STAYS AS i 2025.
- GAMLEVEIEN 1 AS delte anslagsvis ut 4,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (521 226 kr) pluss årsresultatet 2024 (4,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (167 754 kr).
- Innskutt egenkapital i LOGCAP STEEL AS økte med 69,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i LOGCAP HOLDING II AS steg fra 5,4 mill. kr i 2023 til 20,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i LOGCAP INVEST AS økte med 145,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i LOGCAP INVEST AS steg fra 5,9 mill. kr i 2023 til 17,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ANNIMA AS gikk fra 14,6 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
- OROEIENDOM AS delte anslagsvis ut 16 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (145,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (34,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (164,2 mill. kr).
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i PIN HIGH INVEST AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOLUMLUND INVEST AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LOGCAP HARALDRUDVEIEN AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BOCCA MOSETERTOPPEN AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 16,9 % av aksjene i ORO ÅRENGA AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FORUS AREAL HOLDING 2 AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ØAV 60 HOLDING AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
- JOHS. HANSEN & CO AS delte anslagsvis ut 159 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (154 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (575 135 kr).
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 8,8 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i ABBH AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.