Anslag · inntektsår 2025
Bygda 2.0 AS
Org.nr. 997244346 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Åfjord
Aksjene i Bygda 2.0 AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 578 664 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Bygda 2.0 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,2 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Bygda 2.0 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 769 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 188 092 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Bygda 2.0 AS?
Bygda 2.0 AS eies til slutt av Personlig eier A (33,4 % gjennom Tiki Eiendom AS og direkte), Personlig eier B (16,7 % gjennom Tiki Eiendom AS → Murbal AS og Murbal AS), Personlig eier C (16,7 % gjennom Tiki Eiendom AS → Murbal AS og Murbal AS), Personlig eier D (14,1 % gjennom Tiki Eiendom AS og direkte) og Personlig eier E (5 % gjennom Tiki Eiendom AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Bygda 2.0 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Tiki Eiendom AS; direkte | 33,4 % | 193 304 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Tiki Eiendom AS → Murbal AS; Murbal AS | 16,7 % | 96 653 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Tiki Eiendom AS → Murbal AS; Murbal AS | 16,7 % | 96 653 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Tiki Eiendom AS; direkte | 14,1 % | 81 655 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Tiki Eiendom AS | 5 % | 29 162 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Pir2 AS → Pir Ii Holding AS | 2,4 % | 13 737 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Pir2 AS → Pir Ii Holding AS | 2,4 % | 13 737 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Pir2 AS → Pir Ii Holding AS | 2,4 % | 13 737 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Pir2 AS → Pir Ii Holding AS | 1,4 % | 8 367 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Mariteam AS | 1,3 % | 7 649 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Mariteam AS | 1,3 % | 7 424 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Mariteam AS | 1,3 % | 7 424 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Pir2 AS → Arcxal AS | 1 % | 5 874 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Pir2 AS | 0,6 % | 3 290 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 723 330 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 578 664 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i MARITEAM AS steg fra 1,2 mill. kr i 2024 til 5,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MURBAL AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i MOONDUSTER AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Bygdekanten AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.