Anslag · inntektsår 2025
Habu Subsea AS
Org.nr. 997176243 · AS · Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk · Sola
Aksjene i Habu Subsea AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 93 623 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Habu Subsea AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 17 030 kr. Bankinnskuddene falt med 64 818 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 80 000 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Habu Subsea AS?
Habu Subsea AS eies til slutt av Personlig eier A (23 % gjennom Subsea Solutions AS → SSH Ii AS), Personlig eier B (20,1 % gjennom Subsea Solutions AS → Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS), Personlig eier C (12,9 % gjennom Subsea Solutions AS → Habu Holding AS → Tananger Holding AS), Personlig eier D (9,3 % gjennom Subsea Solutions AS → Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS → Emol AS) og Personlig eier E (9,3 % gjennom Subsea Solutions AS → Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS → Marudi AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Habu Subsea AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Subsea Solutions AS → SSH Ii AS | 23 % | 21 533 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Subsea Solutions AS → Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS | 20,1 % | 18 847 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Subsea Solutions AS → Habu Holding AS → Tananger Holding AS | 12,9 % | 12 082 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Subsea Solutions AS → Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS → Emol AS | 9,3 % | 8 699 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Subsea Solutions AS → Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS → Marudi AS | 9,3 % | 8 699 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Subsea Solutions AS → SSH Ii AS → Hodnefjell Subsea Consulting AS; Subsea Solutions AS → Hodnefjell Subsea Consulting AS | 7 % | 6 553 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Subsea Solutions AS → Habu Holding AS → Tananger Holding AS → Oblomov AS | 6,5 % | 6 041 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Subsea Solutions AS → Habu Holding AS → Tananger Holding AS → Turris AS | 6,5 % | 6 041 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Subsea Solutions AS → Habu Holding AS → Ebtk Holding AS | 5,5 % | 5 128 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 117 029 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 93 623 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- HABU HOLDING AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (187,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (12,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (170,2 mill. kr).
- HABU HOLDING AS gikk fra 34 % til 0 % av aksjene i PROMET AS i 2025.
- HABU HOLDING AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i NORFOG AS i 2025.
- HABU HOLDING AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i MITOMED AS i 2025.
- TANANGER ENTERPRISE AS delte anslagsvis ut 33 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (264,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (39,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (271,3 mill. kr).
- TANANGER HOLDING AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (154,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (21,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (166,3 mill. kr).
- EMOL AS delte anslagsvis ut 7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (22 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (21,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (37 mill. kr).
- HABU HOLDING AS delte anslagsvis ut 42,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (116,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (113,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (187,9 mill. kr).
- Finansinntektene i HABU HOLDING AS steg fra 50 mill. kr i 2023 til 180,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TANANGER ENTERPRISE AS delte anslagsvis ut 18 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (236,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (45,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (264,6 mill. kr).
- TANANGER HOLDING AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (138,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (24,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (154,2 mill. kr).
- Finansinntektene i TANANGER HOLDING AS steg fra 2,4 mill. kr i 2023 til 25 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TANANGER HOLDING AS gikk fra 28,8 % til 26 % av aksjene i AKVAFUTURE AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.