Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Fellesskapet AS

Org.nr. 997096886 · AS · Uoppgitt · Kragerø

Aksjene i Fellesskapet AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 0 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hvordan har det gått med Fellesskapet AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 13 699 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Fellesskapet AS?

Fellesskapet AS eies til slutt av Petter Mannsverk Andresen (16,1 % gjennom Sum-It AS → Estnor Medical Invest AS → Marchfirst Norway AS), Brede Olav Pedersen (14,1 % gjennom Sum-It AS → Bop Holding AS), Jan Hugo Fredrik Schenkel (14,1 % gjennom Sum-It AS → Jonmaj Holding AS), Frank-Ivar Falsen (13,3 % gjennom Sum-It AS → Fifa Holding AS) og Jon Hveding (12,9 % gjennom Sum-It AS → Mentor Kapital AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Fellesskapet AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Petter Mannsverk Andresen gjennom Sum-It AS → Estnor Medical Invest AS → Marchfirst Norway AS. Eier også aksjer i Scan-American Trading Co AS (50 %), Jevi AS (2,52 %), Essb AS (1,87 %), Nordic Tech Capital AS (0,87 %), Grønne Forsikringer AS (0,34 %) og 3 andre16,1 %0 kr0 kr
Brede Olav Pedersen gjennom Sum-It AS → Bop Holding AS. Eier også aksjer i Dalane Eiendom AS (50 %), Fsys AS (0,27 %), Kragerø Golf AS (under 0,01 %)14,1 %0 kr0 kr
Jan Hugo Fredrik Schenkel gjennom Sum-It AS → Jonmaj Holding AS14,1 %0 kr0 kr
Frank-Ivar Falsen gjennom Sum-It AS → Fifa Holding AS13,3 %0 kr0 kr
Jon Hveding gjennom Sum-It AS → Mentor Kapital AS. Eier også aksjer i Hveding Eiendom AS (25 %), TGS ASA (under 0,01 %), Axactor ASA (under 0,01 %)12,9 %0 kr0 kr
Øyvind Tveter gjennom Sum-It AS → Oet Investment AS8,7 %0 kr0 kr
Trond Hveding gjennom Sum-It AS; Sum-It AS → Hveding Invest AS. Eier også aksjer i Hveding Eiendom AS (25 %)3,7 %0 kr0 kr
Lara Konradsdottir gjennom Sum-It AS → Ice Fish AS → Corrente Holding AS; Sum-It AS → Corrente Holding AS1 %0 kr0 kr
Robert Ottesen gjennom Sum-It AS → Ice Fish AS → Corrente Holding AS; Sum-It AS → Corrente Holding AS1 %0 kr0 kr
Hans Otto Karlsen gjennom Sum-It AS → Duco Invest AS. Eier også aksjer i MPC Container Ships ASA (0,02 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %), Austevoll Seafood ASA (under 0,01 %), Ensurge Micropower ASA (under 0,01 %), Yara International ASA (under 0,01 %) og 6 andre1 %0 kr0 kr
Frode Karlsen gjennom Sum-It AS → Frode K Invest AS. Eier også aksjer i Baco Bygg AS (50 %), MPC Container Ships ASA (under 0,01 %), Panoro Energy ASA (under 0,01 %), Idex Biometrics ASA (under 0,01 %), Petronor E&P ASA (under 0,01 %) og 2 andre0,8 %0 kr0 kr
Oddgeir Myrvang gjennom Sum-It AS → Oddgeir M Invest AS. Eier også aksjer i Baco Bygg AS (50 %)0,8 %0 kr0 kr
Ståle Skarsgård Eggestøl gjennom Sum-It AS → Skarslia Eiendom AS. Eier også aksjer i Eggestøl AS (100 %), Nesbyen Næringshage AS (66,67 %), Fsys AS (under 0,01 %)0,8 %0 kr0 kr
Vegard Danielsen gjennom Sum-It AS → Ice Fish AS. Eier også aksjer i Rula Eiendom AS (50 %), Sparebank 1 Nord-Norge (under 0,01 %), Wallenius Wilhelmsen ASA (under 0,01 %), Link Mobility Group Holding ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %)0,6 %0 kr0 kr
Kjell Ove Hveding gjennom Sum-It AS. Eier også aksjer i Hvedingbrygga AS (100 %), Kvoll Holding AS (33,33 %), Hveding Eiendom AS (25 %)0,6 %0 kr0 kr
Verdigrunnlag
0 kr
Formuesverdi (80 %)
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i SUM-IT AS økte med 908 000 kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • ESTNOR MEDICAL INVEST AS gikk fra 18,7 % til 16,1 % av aksjene i SUM-IT AS i 2025.
  • MARCHFIRST NORWAY AS gikk fra 100 % til 10,3 % av aksjene i PURPOSE IT AS i 2025.
  • MARCHFIRST NORWAY AS gikk fra 10,1 % til 0 % av aksjene i RAVEN CYBER INTELLIGENCE SOLUTIONS AS i 2025.
  • MARCHFIRST NORWAY AS gikk fra 6,6 % til 4,2 % av aksjene i SKAAR OMSORG AS i 2025.
  • MARCHFIRST NORWAY AS gikk fra 6,4 % til 4 % av aksjene i SOLICITU AS i 2025.
  • Finansinntektene i ESTNOR MEDICAL INVEST AS steg fra 60 832 kr i 2023 til 1,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • ESTNOR MEDICAL INVEST AS gikk fra 21,3 % til 18,7 % av aksjene i SUM-IT AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.