Anslag · inntektsår 2025
Mulium AS
Org.nr. 997045394 · AS · Drift av restauranter · Oslo
Aksjene i Mulium AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 444 261 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Mulium AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 2,2 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 823 295 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Mulium AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 276 478 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 942 919 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Mulium AS?
Mulium AS eies til slutt av Personlig eier A (16,2 % gjennom B&S Kultur AS → Erichsen Holding AS), Pinkerburg Holdings LTD (9,9 % gjennom B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Nye Dymax Invest AS), Personlig eier B (9,4 % gjennom B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Karlseng Holding AS og B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Karlseng Holding AS), Personlig eier C (9,4 % gjennom B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Papillon AS og B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Papillon AS) og Personlig eier D (9,4 % gjennom B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Einebær Holding AS og B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Einebær Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Mulium AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom B&S Kultur AS → Erichsen Holding AS | 16,2 % | 71 837 kr | 0 kr |
| Pinkerburg Holdings LTD gjennom B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Nye Dymax Invest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 9,9 % | 43 944 kr | – |
| Personlig eier B gjennom B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Karlseng Holding AS; B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Karlseng Holding AS | 9,4 % | 41 730 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Papillon AS; B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Papillon AS | 9,4 % | 41 730 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Einebær Holding AS; B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Einebær Holding AS | 9,4 % | 41 728 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Jæderen AS | 5 % | 22 061 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Sebrastad Holding AS; B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Sebrastad Holding AS | 3,7 % | 16 411 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Periscopus AS | 3,2 % | 14 123 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Periscopus AS | 3,2 % | 14 123 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Bøck Holding AS; B&S Kultur AS → Bøck Holding AS | 3,1 % | 13 772 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Art Vandelay Industries AS | 2,8 % | 12 592 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Art Vandelay Industries AS | 2,8 % | 12 592 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Bramare AS → Ludv. G. Braathens Rederi AS → Brabros Holding AS | 2,1 % | 9 543 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Bramare AS → Ludv. G. Braathens Rederi AS → Brabros Holding AS | 2,1 % | 9 543 kr | 0 kr |
| We Come In Peace AS gjennom B&S Kultur AS → FHG Bars AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS | 1,5 % | 6 869 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 555 326 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 444 261 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i FRIENDS HOSPITALITY GROUP NORWAY AS økte med 51,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i FRIENDS HOSPITALITY GROUP AS falt med 27 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i EIK S HOLDING AS økte med 19,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- EIK S HOLDING AS gikk fra 49,4 % til 47,9 % av aksjene i EIK SERVERING AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i FHG BARS AS økte med 25,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i FRIENDS HOSPITALITY GROUP NORWAY AS økte med 26 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i FRIENDS HOSPITALITY GROUP NORWAY AS steg fra 33,1 mill. kr i 2023 til 150,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- FRIENDS HOSPITALITY GROUP AS delte anslagsvis ut 23,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−17,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−8,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−49,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i FRIENDS HOSPITALITY GROUP AS økte med 46,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i EIK GRUPPEN AS økte med 24,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eier: We Come In Peace AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.