Anslag · inntektsår 2025
Lokalmegleren NT AS
Org.nr. 996956512 · AS · Eiendomsmegling og andre formidlingstjenester for eiendom · Levanger
Aksjene i Lokalmegleren NT AS gir de 203 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Lokalmegleren NT AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −12,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,4 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Lokalmegleren NT AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,2 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 39 358 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Lokalmegleren NT AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 26 174 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 28 131 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 10 375 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 17 486 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Lokalmegleren NT AS?
Lokalmegleren NT AS eies til slutt av Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap (3,3 % gjennom Aasen Sparebank), Personlig eier A (2,2 % gjennom Aasen Sparebank → Skive Invest AS), Personlig eier B (2 % gjennom Aasen Sparebank → 4 for 3 AS), Personlig eier C (1,9 % gjennom Aasen Sparebank → Soh Invest AS) og Personlig eier D (1,7 % gjennom Aasen Sparebank → Svein Eggen Holding AS → Seggen Enterprises AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Lokalmegleren NT AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap gjennom Aasen Sparebank | 3,3 % | 115 305 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Aasen Sparebank → Skive Invest AS | 2,2 % | 78 882 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Aasen Sparebank → 4 for 3 AS | 2 % | 70 993 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Aasen Sparebank → Soh Invest AS | 1,9 % | 68 135 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Aasen Sparebank → Svein Eggen Holding AS → Seggen Enterprises AS | 1,7 % | 58 721 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Aasen Sparebank | 1,6 % | 56 710 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Aasen Sparebank → Hi-SK Invest AS | 1,4 % | 50 710 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Aasen Sparebank → Snota AS | 1,4 % | 48 326 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Aasen Sparebank → Snota AS | 1,4 % | 48 326 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Aasen Sparebank → Guntvedt Holding AS | 1,3 % | 47 172 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Aasen Sparebank | 1,3 % | 45 369 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Aasen Sparebank | 1,2 % | 43 515 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Aasen Sparebank; Aasen Sparebank → Alicelina AS | 1,2 % | 42 217 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Aasen Sparebank → Røe Holding AS | 1,1 % | 37 921 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Aasen Sparebank → Siggi Holding AS → Innherred Eiendom AS; Aasen Sparebank → Sibirica Regnskap AS → Innherred Eiendom AS; Aasen Sparebank → Innherred Eiendom AS | 1 % | 35 149 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 17 486 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SNOTA AS falt med 2 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.