Anslag · inntektsår 2025
Holtekvartalet AS
Org.nr. 996835553 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Nordre Follo
Aksjene i Holtekvartalet AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Holtekvartalet AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −2,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,49 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Holtekvartalet AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 285 956 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 58 147 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Holtekvartalet AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 285 956 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (44 947 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 25 921 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 27 939 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Holtekvartalet AS?
Holtekvartalet AS eies til slutt av Personlig eier A (13,5 % gjennom Vinkl AS → Bee AS), Personlig eier B (13,5 % gjennom Vinkl AS → Bee AS), Personlig eier C (11 % gjennom Vinkl AS → Ski Invest 2 AS → Maradona AS), Personlig eier D (11 % gjennom Vinkl AS → Ski Invest 2 AS → Maradona AS) og Personlig eier E (10,1 % gjennom Vinkl AS → Stil Invest AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Holtekvartalet AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Vinkl AS → Bee AS | 13,5 % | 614 776 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Vinkl AS → Bee AS | 13,5 % | 614 776 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Vinkl AS → Ski Invest 2 AS → Maradona AS | 11 % | 500 929 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Vinkl AS → Ski Invest 2 AS → Maradona AS | 11 % | 500 929 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Vinkl AS → Stil Invest AS | 10,1 % | 457 900 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Vinkl AS → Stil Invest AS | 10,1 % | 457 900 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Vinkl AS → Stil Invest AS | 9,9 % | 450 368 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Vinkl AS → Ski Invest 2 AS → Everlong AS | 8 % | 364 312 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Vinkl AS → Ski Invest 2 AS → Everlong AS | 8 % | 364 312 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Vinkl AS → Bee AS | 3 % | 136 617 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Vinkl AS → Ski Invest 2 AS → Chamalo AS | 2 % | 91 078 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 27 939 kr
Hendelser i eierkjeden
- VINKL AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HOLTEKVARTALET AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- VINKL AS delte anslagsvis ut 21,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−23 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−43,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i VINKL AS økte med 9,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i VINKL AS steg fra 6,2 mill. kr i 2024 til 19,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SKI INVEST 2 AS gikk fra 13,5 % til 0 % av aksjene i NO-DIG NORGE AS i 2025.
- BEE AS delte anslagsvis ut 40 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (246,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (48,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (254,7 mill. kr).
- BEE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STRANDEN EIENDOM AS i 2025.
- BEE AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i NO-DIG NORGE AS i 2025.
- STIL INVEST AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (411,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (71,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (458,3 mill. kr).
- STIL INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HÅNDVERKSVEIEN 1 LANGHUS AS i 2025.
- STIL INVEST AS gikk fra 95 % til 91 % av aksjene i STIL TEKSTILSERVICE AS i 2025.
- MARADONA AS delte anslagsvis ut 1,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (29,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (29 mill. kr).
- EVERLONG AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (288 664 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,1 mill. kr).
- Finansinntektene i BEE AS steg fra 18,2 mill. kr i 2023 til 69 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BEE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LANGHUS EIENDOM AS i 2024.
- STIL INVEST AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (395,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (41 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (411,8 mill. kr).
- MARADONA AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (29,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (29,7 mill. kr).
- EVERLONG AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (661 396 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,9 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.