Anslag · inntektsår 2025
Sjøveiterminalen AS
Org.nr. 996805565 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Bodø
Aksjene i Sjøveiterminalen AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Sjøveiterminalen AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 557 455 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 210 941 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Sjøveiterminalen AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 557 455 kr. Bankinnskuddene økte med 20 540 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1,1 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sjøveiterminalen AS?
Sjøveiterminalen AS eies til slutt av Personlig eier A (50 %), Personlig eier B (22,5 % gjennom Arne Sjule Holding AS → Kathhama Holding AS), Personlig eier C (22,5 % gjennom Arne Sjule Holding AS → Sagbrukskompaniet Holding AS), Personlig eier D (2,5 % gjennom Arne Sjule Holding AS → 2 Holding AS) og Personlig eier E (2,5 % gjennom Arne Sjule Holding AS → Stener Holding AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sjøveiterminalen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 50 % | 588 616 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Arne Sjule Holding AS → Kathhama Holding AS | 22,5 % | 264 877 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Arne Sjule Holding AS → Sagbrukskompaniet Holding AS | 22,5 % | 264 877 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Arne Sjule Holding AS → 2 Holding AS | 2,5 % | 29 431 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Arne Sjule Holding AS → Stener Holding AS | 2,5 % | 29 431 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- KATHHAMA HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (20,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (429 065 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19,7 mill. kr).
- SAGBRUKSKOMPANIET HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (46,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (45,1 mill. kr).
- ARNE SJULE HOLDING AS delte anslagsvis ut 20,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (21,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (920 173 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,4 mill. kr).
- KATHHAMA HOLDING AS delte anslagsvis ut 5,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (7,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (20,7 mill. kr).
- Finansinntektene i KATHHAMA HOLDING AS steg fra 374 941 kr i 2023 til 8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SAGBRUKSKOMPANIET HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (42,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (46,1 mill. kr).
- Finansinntektene i SAGBRUKSKOMPANIET HOLDING AS steg fra 1,3 mill. kr i 2023 til 7,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i 2 HOLDING AS steg fra 339 kr i 2023 til 4,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- STENER HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (361 136 kr) pluss årsresultatet 2024 (4,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (308 915 kr).
- Finansinntektene i STENER HOLDING AS steg fra 0 kr i 2023 til 4,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.