Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Idrettsvegen 132 AS

Org.nr. 996776107 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Bergen

Aksjene i Idrettsvegen 132 AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Idrettsvegen 132 AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 10,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,43 % av den samme verdien, så avkastningen er 23,4 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Idrettsvegen 132 AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 1 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (1 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 33 415 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Idrettsvegen 132 AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1 mill. kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 6,6 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 426 398 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 13 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (32 888 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 18 982 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 20 443 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Idrettsvegen 132 AS?

Idrettsvegen 132 AS eies til slutt av Personlig eier A (25 % gjennom Vest Næring AS → Joa Gruppen AS → Joa Holding i AS), Personlig eier B (25 % gjennom Vest Næring AS → Joa Gruppen AS → Joa Holding Ii AS), Personlig eier C (20 % gjennom Vest Næring AS → Safari Eiendom AS → Safarigruppen AS → DHF Invest AS), Personlig eier D (20 % gjennom Vest Næring AS → Safari Eiendom AS → Safarigruppen AS → SF-Invest AS) og Personlig eier E (10 % gjennom Vest Næring AS → Safari Eiendom AS → Safarigruppen AS → Af-Invest AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Idrettsvegen 132 AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Vest Næring AS → Joa Gruppen AS → Joa Holding i AS25 %951 076 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Vest Næring AS → Joa Gruppen AS → Joa Holding Ii AS25 %951 076 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Vest Næring AS → Safari Eiendom AS → Safarigruppen AS → DHF Invest AS20 %760 856 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Vest Næring AS → Safari Eiendom AS → Safarigruppen AS → SF-Invest AS20 %760 856 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Vest Næring AS → Safari Eiendom AS → Safarigruppen AS → Af-Invest AS10 %380 440 kr0 kr
Verdigrunnlag
4,8 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
3,8 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
20 443 kr

Hendelser i eierkjeden

  • JOA GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 50 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (247,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (32,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (229,8 mill. kr).
  • JOA GRUPPEN AS gikk fra 75 % til 62,5 % av aksjene i BJØRNAFJORDEN HOLDING AS i 2025.
  • JOA GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i 7 FJELL EIENDOMSSERVICE AS i 2025.
  • Finansinntektene i JOA HOLDING I AS steg fra 599 457 kr i 2024 til 26 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • JOA HOLDING II AS delte anslagsvis ut 7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (22,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (27,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (42,9 mill. kr).
  • Finansinntektene i JOA HOLDING II AS steg fra 4,1 mill. kr i 2024 til 28,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • IDRETTSVEGEN 132 AS delte anslagsvis ut 534 947 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (139 164 kr) pluss årsresultatet 2024 (543 823 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (148 040 kr).
  • Innskutt egenkapital i IDRETTSVEGEN 132 AS økte med 1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i VEST NÆRING AS økte med 20 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • JOA GRUPPEN AS gikk fra 55 % til 49,3 % av aksjene i MISTROL AS i 2024.
  • JOA GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i BETTER WORKWEAR AS i 2024.
  • JOA GRUPPEN AS gikk fra 24,9 % til 0 % av aksjene i BERGEN PERSONAL AS i 2024.
  • SAFARIGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (43,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (30,2 mill. kr).
  • JOA HOLDING I AS delte anslagsvis ut 5,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (12,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (406 052 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (7,2 mill. kr).
  • JOA HOLDING II AS delte anslagsvis ut 8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (26,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (22,3 mill. kr).

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.