Anslag · inntektsår 2025
Oneco Elektro AS
Org.nr. 996669173 · AS · Elektrisk installasjonsarbeid · Oslo
Aksjene i Oneco Elektro AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 595 974 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 92,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Oneco Elektro AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 58 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,85 % av den samme verdien, så avkastningen er 68,5 ganger formuesskatten.
Hvordan har det gått med Oneco Elektro AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 11,1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 19 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 5,7 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 109 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,2 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 979 169 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Oneco Elektro AS?
Oneco Elektro AS eies til slutt av Anne Catrine Møller (11,4 % gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Vena Saphena AS og Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS), Jon Morten Møller (11 % gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Netrom AS og Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS), Jan Frimann Eskild Møller (7,7 % gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Fem AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS), Nora Eskild Møller (7,7 % gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Noravind Holding AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS) og Harald Møller (6,2 % gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS og Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Oneco Elektro AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Anne Catrine Møller gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS. Eier også aksjer i Mana AS (100 %), Neucleus AS (100 %), Storebrand ASA (under 0,01 %) | 11,4 % | 10,5 mill. kr | 87 883 kr |
| Jon Morten Møller gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Netrom AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS. Eier også aksjer i Lugo AS (50 %), Aega AS (0,03 %), Nordic Financials ASA (under 0,01 %), Storebrand ASA (under 0,01 %) | 11 % | 10,2 mill. kr | 84 229 kr |
| Jan Frimann Eskild Møller gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Fem AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS. Eier også aksjer i Clutch AS (100 %), Navamedic ASA (under 0,01 %), Vistin Pharma ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 7,7 % | 7,1 mill. kr | 53 746 kr |
| Nora Eskild Møller gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Noravind Holding AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS | 7,7 % | 7,1 mill. kr | 53 746 kr |
| Harald Møller gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS. Eier også aksjer i Lagesen & Haavik A/S (100 %) | 6,2 % | 5,7 mill. kr | 39 842 kr |
| Liisa Martine Møller gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Netrom AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS. Eier også aksjer i LMM AS (100 %) | 5,5 % | 5 mill. kr | 32 854 kr |
| Mia Cathrine Møller gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Netrom AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS. Eier også aksjer i Hestekrefter AS (100 %) | 5,5 % | 5 mill. kr | 32 854 kr |
| Ragnhild Førde gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Excalibur Holding AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Excalibur Holding AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Excalibur Holding AS | 5,3 % | 4,9 mill. kr | 31 462 kr |
| Øyvind Schage Førde gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Gawain AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Gawain AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Gawain AS. Eier også aksjer i HHF AS (100 %), TSF AS (100 %) | 5,3 % | 4,9 mill. kr | 31 462 kr |
| Ingrid Førde gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Morgana Holding AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Morgana Holding AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Morgana Holding AS | 5,3 % | 4,9 mill. kr | 31 462 kr |
| Anna Møller Heger gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS. Eier også aksjer i Svejk Forlag AS (33,33 %) | 5,3 % | 4,9 mill. kr | 31 027 kr |
| Bo Martin Hansen gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS. Eier også aksjer i Svamp AS (50 %) | 5,3 % | 4,9 mill. kr | 31 027 kr |
| Sigvald Aamodt gjennom Oneco AS → Fero AS | 4,4 % | 4,1 mill. kr | 23 287 kr |
| Arild Storm Larsen gjennom Oneco AS → Oci Mipco AS → Beko Holding AS; Oneco AS → Beko Holding AS | 4,1 % | 3,8 mill. kr | 20 044 kr |
| Frank Iglebæk gjennom Oneco AS → Sincerus AS | 3,1 % | 2,9 mill. kr | 11 049 kr |
- Verdigrunnlag
- 115,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 92,5 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 979 169 kr
Hendelser i eierkjeden
- ONECO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ONECO ELEKTRO AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i ONECO AS økte med 75,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i ONECO AS steg fra 37,4 mill. kr i 2024 til 227,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ONECO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ONECO MOBIL AS i 2025.
- Finansinntektene i AARS INVEST AS steg fra 13,3 mill. kr i 2024 til 91,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- FERO AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (12,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (94 290 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,6 mill. kr).
- Bankinnskuddet i SINCERUS AS økte med 3,4 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 3,3 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- Innskutt egenkapital i ONECO ELEKTRO AS falt med 9,6 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i ONECO AS falt med 68,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- FERO AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (14,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (105 813 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (12,7 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.